توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸
رصد آنفلوانزا در مدارس کشور/شروط تعطیلی مدارس
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از رصد لحظه به لحظه وضعیت بیماری آنفلوانزا در مدارس سراسر کشور و ارائه توصیه‌های لازم درخصوص پیشگیری و درمان این بیماری خبر داد.
رصد آنفلوانزا در مدارس کشور/شروط تعطیلی مدارس
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، مهرزاد حمیدی با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزا در برخی استان‌ها اظهار‌ کرد: با شیوع این بیماری از اول آذرماه در کشور، دستورالعمل مراقبت بیماری آنفلوانزا در مدارس، مهد‌کودک‌ها، کودکستان‌ها و سایر مراکز آموزشی با همکاری وزارت بهداشت، تهیه و به استان‌ها ارسال شد.

 
وی از بارگذاری دستورالعمل مراقبت بیماری آنفلوانزا در پورتال این معاونت علاوه بر ارسال آن به استان‌ها خبر داد و افزود: این بیماری حاد تنفسی به‌شدت واگیردار است و به وسیله چند ویروس از جمله h1n1 و h2n3  در مناطق مختلف جهان از جمله ایران مشاهده شده است.

 
حمیدی تصریح‌کرد: تب، سرفه، گلودرد، بدن درد، سردرد، لرز و خستگی از علائم این بیماری است؛ لذا دانش‌آموزان با مشاهده این علائم بهتر است به پزشک مراجعه و از خود‌درمانی پرهیز کنند.

 
وی ادامه داد: استفاده از لوازم شخصی، مایعات گرم، استامینوفن ساده و استراحت در منزل از جمله توصیه‌هایی است که بیماران باید رعایت کنند.

 
هیچ مدرسه‌ای بدون اخذ تأییدیه نباید تعطیل شود

 
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش درباره تعطیلی برخی مدارس به‌دلیل شیوع این بیماری در بین دانش‌آموزان خاطرنشان‌کرد: هیچ مدرسه‌ای نباید بدون اخذ تأییدیه از ستاد مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش و نیز هماهنگی با استانداری تعطیل شود.

 
وی ادامه داد: در صورتی که 15درصد یک کلاس یا یک مدرسه طی سه روز متوالی به این بیماری دچار شوند مدیریت استان می‌تواند درخصوص تعطیلی مدرسه تصمیم‌گیری کند.

 
حمیدی از فروکش‌کردن این بیماری خبر داد و گفت: این بیماری در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، خوزستان، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد و مازندران شیوع بیشتری داشت و در همین راستا نمایندگانی از حوزه ستادی برای بررسی فعالیت‌های انجام‌شده درخصوص پیشگیری و درمان به این استان‌ها اعزام شدند.

 
وی در پایان گفت: گزارش لحظه به لحظه از وضعیت بیماری آنفلوانزا از استان‌ها دریافت می‌شود و توصیه‌های لازم در این خصوص را به آنها ارائه می‌کنیم.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 273798