توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۶
کاهش 5 تا 7 درجه‌ای هوا در اغلب نقاط کشور
براساس نقشه‌های ماهواره‌ای هواشناسی امروز دوشنبه ۹۸/۹/۱۱فعالیت سامانه بارشی جدیدی که وارد ایران شده آغاز و موج جدیدی از بارش‌ها پایدار و فرا نرمال در سراسر کشور آغاز می‌شود و احتمال یخبندان در شمالغربی و آبگرفتگی در جنوب غربی وجود دارد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز؛ کارشناسان سازمان هواشناسی با استفاده از اطلاعات موجود نقشه‌های ماهواره‌ای پیش بینی می‌کنند از اواسط امروز دوشنبه یازدهم آذرماه موج تازه بارش‌های پایدار پاییزی در کشور آغاز می‌شود و نوار غربی و مرکزی کشور متاثر از این شرایط خواهند بود. این اطلاعات همچنین نشان می‌دهد که بیشتر نقاط کشورمان از اوایل امروز رفته رفته کاهش دما را تجربه می‌کنند به صورتی که بعضا این کاهش چشمگیر و تا 7 درجه سانتی‌گراد است. نکته جالب این است که کاهش دما که همراه با بارش‌های پاییزی است در نقاط مرتفع شمالغربی ایران باعث بارش تگرگ می‌شود.

 
🔹سردترین وگرمترین نقطه ایران: گرمترین نقطه جزیره ابوموسی با 24 درجه و سردترین هم ارومیه با صفردرجه سانتی‌گراد است

 
🔹 وضعیت هوای استان‌ها: کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات ماهواره‌ای خود شرایط جوی 24 ساعت آینده استان‌های کشور را اینگونه پیش بینی کرده‌اند: استانهای ایلام، خوزستان، گیلان، مازندران، گلستان، تهران، البرز، قزوین، فارس، یزد، قم شاهد بارش باران، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش تگرگ- این درحالی است که در استان‌های اردبیل، سمنان، ارتفاعات گیلان، ارتفاعات مازندران، ارتفاعات گلستان، غرب اصفهان و برخی نقاط استانهای زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، همدان، مرکزی، کردستان، لرستان کاهش دما قابل ملاحظه‌ است و بیشتر این مناطق احتمالا به دلیل بارش برف سفید پوش می‌شوند. این درحالی است که با توجه به شرایط جوی امروز آسمان همچنان کلان‌شهرهای صنعتی مثل شهرستان‌های تهران، اهواز، اصفهان و ارک شاهد آسمانی غبارآلود همراه با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی هستند.

 
🔹 وضعیت هوای پایتخت: ساکنان پایتخت نیز امروز دوشنبه آسمانی غبارآلود صبحگاهی همراه با افزایش ابر از اواخر روز را تجربه می‌کنند که تقریبا بعدازظهر وزش باد پاییزی پدیده‌ قالب در این کلانشهر است و احتمالا در ساعات پایانی روز بارش‌های خفیف صورت می‌گیرد. براساس اطلاعات نقشه‌های هواشناسی بشینه حرارتی تهران امروز 98/9/11 ،  9 درجه سانتی‌گراد و کمینه حرارت این شهر 5 درجه است.

 
🔹 وضعیت جاده‌ها: با درنظر گرفتن شرایط جوی اعلام شده در سراسر کشور بیشتر راه‌های مواصلاتی هیچ پدیده خاصی را تجربه نمی‌کنند اما در برخی مسیر‌ها بارندگی‌های مقطعی و پراکنده به صورت برف و باران پیش بینی شده است که این شرایط جوی کاملا محدود و در مقاطع کوتاه مدت است. به همین دلیل بهتر است رانندگان هنگام رانندگی در مسیرهای مواصلاتی کشور ضمن به همراه داشتن تجهیزات زمستانی قوانین راهنمایی و رانندگی را بیشتر مورد نظر داشته باشند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 273194