توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴
فرهنگیان بروند آخرِ صف!
یکی ازنگاههای غلط و بعضاً خائنانه این است که به آموزش پرورش که یکی از ارکان بسیار مهم نظام است؛ بعنوان یک وزارتخانه مصرفی و غیر سودآور نگاه شود.
فرهنگیان بروند آخرِ صف!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز یکی ازنگاههای غلط و بعضاً خائنانه این است که به آموزش پرورش که یکی از ارکان بسیار مهم نظام است؛ بعنوان یک وزارتخانه مصرفی و غیر سودآور نگاه شود.

متاسفانه در اغلب دولتهای پس از انقلاب؛ بویژه در دولت روحانی بیشتر مشاهده شده است چون درک درستی از تعلیم و تربیت ندارند در حالیکه شغل معلمی بعنوان شغل انبیاء و از جایگاه بسیار بالا و مقدسی دیده شده است.

حضرت امام(ره) توجه ویژه ای به این قشر داشتند بویژه حضرت آقا بارها فرمودند: که هزینه کردن برای آموزش و پرورش؛ ارزشمند و واجب و برای تربیت نیروی انسانی کشور، برگردان دارد و باید سرمایه گذاری شود.

وزارتخانه ها و شرکتهای دولتی که اقتصادی و درآمدزا و سودآور هستند، در نگاه دولت و افراد لیبرال غربزده با عینک سود و صرفه و از جایگاه مهمی دیده می شود.‌ (مثل نفت، ارتباطات، دارائی و...) و بر همین اساس در اکثر وزارتخانه های درآمدزا، کارانه، یارانه؛ پاداشهای متدوال و به بهانه مناسبتهای مختلف؛ رایج بوده و هست و به محض بازنشسته شدن، بویژه مدیران عالی از پاداش چند صد میلیونی و بهنگام نیز برخوردار هستند اما بارها شاهد بوده و هستیم که فرهنگیان ضمن حذف و عدم برخورداری از امتیازات مادی؛ حتی ماهها و یا سالها باید در صف انتظار پاداش پایان خدمت خود باشند.

نکته قابل توجه اینست که؛ در این حرام خوریهای نجومی بگیر و محاکمات دادگاه یک معلم و آموزش و پرورشی دیده نمی شود. مسئولیت ارج نهادن و اجراء عدالت برای تمام کارکنان دولت و ازجمله آموزش وپرورش، بویژه معلمان عزیز مستقیماً بر عهده رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه است که متاسفانه چنین توجه ودرک ومسئولیتی مشاهده نمی شود بویژه در وضع بحرانی فعلی آموزشی و اقتصادی کشور.

البته ما به تمام کارکنان خدوم وزحمت کش دولت، چه کشوری و چه لشگری احترام گذاشته و قدردان آنها خواهیم بود‌ و خدای ناکرده قصد خط کشی و دیوار کشی بین آنها نداریم اما تجربه چندین ساله و واقعیت های فعلی جامعه را نمی توان نادیده گرفت و باید اذعان کرد که در این مورد غفلت و یا بعضا جفا شده است.

۲۰ شهریور ۹۹ فرهاد نیا
کد مطلب : 287540