توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵
سناتور ارشد آمریکایی: ترامپ دنبال آغاز جنگ با ایران نیست
رهبر اکثریت سنای آمریکا ضمن دفاع از تصمیم «دونالد ترامپ» در خروج از برجام ،از اعمال تحریم‌های شدید دولت آمریکا علیه ایران حمایت کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، رهبر اکثریت سنای آمریکا  دوشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری «فاکس نیوز» با تصریح بر اینکه آمریکا خواستار آغاز جنگ با ایران نیست، افزود که تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران خیلی سخت بوده است.

 
 به نوشته وبگاه  شبکه خبری «نیوز مکس» «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت جمهوری خواه سنای آمریکا در این گفت‌‌وگو اظهار  داشت:«‌ما آن‌ها را با تحریم‌های شدید تحت  فشار قرار می‌دهیم و وزارت خزانه داری در پیگیری این کار  عالی عمل کرده است.»

 
 وی در ادامه بدون ارائه هیچگونه سند و مدرکی، حمله پنجشنبه گذشته به دو نفتکش در دریای عمان را به ایران ربط داد.

 
این در حالی است که یک سناتور دموکرات آمریکایی امروز خروج رئیس جمهور آمریکا از برجام را «احمقانه» خواند.

 
سناتور «پاتریک لیهی» دوشنبه حین برگزاری نمایشگاه هوایی در پاریس در گفت‌وگویی کوتاه با خبرگزاری «آسوشیتدپرس»  ضمن اظهار نظر درباره تصمیم جدید ایران درباره افزایش میزان اورانیوم غنی شده،  با گلایه از اقدام‌های یکجانبه رئیس جمهور آمریکا در خصوص برجام گفت، تصمیم ترامپ در خروج از توافق هسته‌‌ای سال 2015 «احمقانه» بود.
 
به نوشته نیوز مکس، مک‌کانل در ادامه گفت: «دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به طور آشکار گفته که خواستار شروع جنگ با ایران نیست.»

 
 مک‌کانل در خاتمه افزود بر این باور است که که تصمیم ترامپ در خروج از برجام درست بوده و برجام شباهت چندانی به توافق نداشت.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 263645