توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
رویترز: نفت همچنان در مرز 70 دلار
قیمت نفت روز گذشته به بالای 70 دلار رسیده بود امروز با اندکی کاهش به 69.22 دلار در هر بشکه رسید.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، قیمت نفت پس از اینکه روز گذشته به بالای 70 دلار، بالاترین قیمت از دسامبر 2017 تاکنون رسید، در معاملات امروز کاهش یافت.

 
با این حال، تحلیلگران و تاجران از ابتدای سال نسبت به خطرهای یک کاهش قیمت هشدار دادند؛ آنها خاطرنشان کردند که روی هم رفته شرایط بازار همچنان تقویت شده است که بیشتر به علت ادامه کاهش تولید و روسیه است.

 
هر بشکه نفت خام آمریکا با 31 سنت کاهش 63.49 دلار فروخته شد. این نوع نفت روز گذشته به 64.77 دلار در هر بشکه، بالاترین قیمت از اواخر سال 2014 رسیده بود.

 
هر بشکه نفت برنت نیز با 4 سنت کاهش به 69.22 دلار رسید. این نوع نفت نیز روز گذشته به 70.05 دلار بالاترین قیمت از دسامبر 2014 رسیده بود.

 
به گفته تاجران، آمارهای نفتی به نسبت ضعیف چین در ماه دسامبر بر قیمت‌ها اثر گذاشته است. آمارهای گمرک چین نشان داد واردات نفت این کشور در ماه دسامبر به 33.7 میلیون تن برابر با 7.97 میلیون بشکه در روز رسیده است که کمتر از ماه نوامبر است.

 
همچنین تاجران گفتند یک افزایش قابل انتظار در تولید نفت آمریکا که در حال حاضر 9.5 میلیون بشکه در روز است نیز بر قیمت‌ها تاثیر گذاشت.

 
علی رغم کاهش قیمت در معاملات امروز، بسیاری تحلیلگران انتظار دارند که بازارهای نفت خام امسال همچنان به ویژه به علت ادامه کاهش تولید اوپک ثابت بمانند.

 
سنجیو بال، تحلیلگر موسسه تحقیقات ادیسون اینوستمنت در چشم انداز 2018 خود نوشت:«اوپک با موفقیت فزونی ذخایر را کاهش داده و رشد تقاضا نیز در کوتاه مدت با قوت باقی مانده است.»

 
وی افزود: «با عادی شدن سطح ذخایر، احتمال بالا رفتن قیمت وجود دارد.»

 
ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 5 ژانویه تقریبا 5 میلیون بشکه کاهش یافت و به 419.5 میلیون بشکه رسید که کمی کمتر از متوسط 5 سال گذشته برابر با 420 میلیون بشکه است.
کد مطلب : 226934