توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
حضور سفیر امارات در ضیافت شام سفیر رژیم صهیونیستی
سفیر امارات عربی متحده در آمریکا با حضور در ضیافت یک اندیشکده یهودی در واشنگتن، با سفیر رژیم صهیونیستی دیدار کرده و شام خورد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در ادامه روند نزدیک شدن روابط تل‌آویو و ابوظبی، سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا با همتای اماراتی خود در واشنگتن ضیافت شام مشترک برگزار کرد.

 
«یوسف العتیبه» سفیر امارات عربی متحده در آمریکا، طی اقدامی غیرمعمول در کنار «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در ضیافت شام «اندیشکده یهودی برای امور امنیت داخلی» شرکت کرد.

 
روزنامه «هاآرتص» این امر را نشانه تداوم گرم شدن روابط رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس دانسته و نوشت: «ظاهر شدن مقامات کشورهای عربی با مقامات اسرائیلی در انظار عمومی، که به صورت رسمی با اسرائیل مناسبات سیاسی ندارند، بسیار نادر است».

 
بر این اساس، العتیبه و درمر کنار یکدیگر پشت میز شام نشسته و در تمام مدت به گرمی با یکدیگر صحبت می‌کردند. «یاسر رضا»‌سفیر مصر در واشنگتن نیز در کنار آن دو حضور داشت.

 
از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به ریاست‌جمهوری آمریکا، العتیبه و درمر به عنوان دو نفر از پرنفوذترین سفیران دولت‌های خارجی در واشنگتن شناخته می‌شوند. هر دوی آنها ارتباطات نزدیکی با مقامات ارشد دولت ترامپ دارند.

 
این اولین بار نیست که چنین گزارشی درباره سفیر امارات عربی متحده در آمریکا منتشر می‌شود. در ماه مارس نیز گفته بود که العتیبه با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در رستورانی در واشنگتن دیدار و شام خورده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 244439