توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹
مدافعان حرم، گزینه های روی میز ما هستند
شهید حججی، که نه امام خمینی(ره)، نه انقلاب و نه دفاع مقدس را دیده بود، با بصیرت و با روحیه انقلابی و مخلصانه خود کاری کرد که تمام گزینه های آمریکا از بین رفت. امروز به دشمنان جمهوری اسلامی می گوییم که عزیزانی مانند شهید حججی، شهید همدانی و سایر مدافعان حرم، گزینه های روی میز ما هستند و دشمنان هیچگاه نمی توانند ما را از ارزش های انقلابی دور کنند.
مدافعان حرم، گزینه های روی میز ما هستند
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس تاریخ و حماسه عصر امروز حجت الاسلام کمالی، با بیان اینکه شهید محسن حججی، «سید شهدای انقلاب اسلامی» است، خاطرنشان کرد: برای درکِ جایگاه شهدایی مانند شهید حججی، باید به قرآن مراجعه کرد «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ: (ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند».
 
وی افزود: بهترین سخن درباره شهید مدافع حرم، محسن حججی را مقام معظم رهبری در صبحِ روز تشییع پیکر آن شهید در تهران، خطاب به خانواده انقلابی و محترمش، فرمودند «خدا شهید شما را عزیز کرده. ببینید چه غوغایی در کشور راه افتاده به‌خاطر شهادت این جوان. شهدا خیلی هستند؛ همه شهدا هم پیش خدای متعال عزیزند لکن یک خصوصیتی در این جوان وجود داشته -خداوند هیچ‌وقت کارش بدون حکمت نیست- اخلاص این جوان و نیّت پاک این جوان و به موقع حرکت کردن این جوان و نیاز جامعه به این‌جور شهادت، این موجب شده که خدای متعال، نام این جوان شما را -شهید شما را- بلند کرده است؛ بلندمرتبه کرده است. کمتر شهیدی را ما سراغ داریم که این‌جور خدای متعال او را در چشم همه عزیز کرده باشد».
 
وی با اشاره به سخن امام حسن عسکری(علیه السلام) «ما أقبَحَ بالمُؤمِنِ أن تكونَ لَهُ رَغبَةٌ تُذِلُّهُ: چه زشت است در مؤمن، خواسته اى باشد كه او را به خوارى كشاند»(منتخب میزان الحکمه) خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم، عزت نفس و کرامت وجودشان را در عصر دانش و فضای مجازی حفظ کردند. در چنین دورانی، شهید محسن حججی در دورانی که عده ای مدعی ضعفِ بنیان های اخلاقی در کشور هستند (و البته من این سخن را قبول ندارم، بلکه معتقدم، با پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد گسترش ارزش های اخلاقی و معارف الهی در ایران هستیم)، شور و هیجانی کم نظیر ایجاد کرد.
 
ایشان افزود: شهید حججی، که نه امام خمینی(ره)، نه انقلاب و نه دفاع مقدس را دیده بود، با بصیرت و با روحیه انقلابی و مخلصانه خود کاری کرد که تمام گزینه های آمریکا از بین رفت. امروز به دشمنان جمهوری اسلامی می گوییم که عزیزانی مانند شهید حججی، شهید همدانی و سایر مدافعان حرم، گزینه های روی میز ما هستند و دشمنان هیچگاه نمی توانند ما را از ارزش های انقلابی دور کنند.
 
خون شهید ححجی، تاثیر بی نظیری در میان مردم  به ویژه جوانان گذاشت
 
کمالی با اشاره به تاثیر بی نظیری که خون شهید ححجی در میان مردم  به ویژه جوانان ایران گذاشته و نگاه برخی غفلت زدگان را نسبت به حمایت ایران از جریان مقاومت، تغییر داد، گفت: قرار نیست همه ما شهادت‌طلب باشیم و بنا نیست که همه ما مانند شهید حججی آرزوی شهادت کنیم و برای آرزوی شهادت اشک بریزیم؛ بعضی از ما توان این‌همه ظرفیت بالای معنوی را نداریم، همین‌قدر که مردم ما اگر در حد و اندازه شهید حججی و شهیدان مدافع حرم نیستند، ولی برای شهدای مدافع حرم احترام می‌گزارند، کافی است. البته باید همه دوستدار شهادت و ایثار باشیم و برای دفاع از دین خدا و معارف اهل بیت(ع)، تا پای جان، تلاش کنیم. 
 
این پژوهشگر حوزه های دین، در ادامه سخنان خود با اشاره به اظهار نظر برخی افراد درباره افول ارزش های اخلاقی در کشور، گفت: شاید برخی مسئولان، روحانیون یا سایر گروه های مردم، زمانی رفتارها و گفتارهای نادرست داشته اند، اما نباید این موضوع را به کل جامعه، تعمیم داد. باور من این است که نظام جمهوری اسلامی ایران توانسته، بنیان های اصیل اسلامی را در جان و روح تمام مردم به ویژه جوانان، وارد کند و فطرت خداجوی افراد را بیدار و متوجه توحید، نبوت، امامت و قیامت کند.
کد مطلب : 218726