توصيه به ديگران
۰
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۰
ترامپ: به وقتش کاری خواهیم کرد
رئیس جمهور پیشین آمریکا سرانجام پس از ترک کاخ سفید و واگذاری قدرت به جو بایدن، سکوتش را شکسته است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا پس از ترک کاخ سفید و عزیمت به فلوریدا برای نخستین بار سکوت خود را شکسته است.

بر اساس این گزارش، ترامپ نتوانست بیشتر از 2 روز پس از ترک کاخ سفید سکوت کند و روز جمعه در اظهاراتی در جمع دوستانش در باشگاه گلف فلوریدا گفت: هنوز وقت آن نرسیده که اقدامی انجام دهیم ولی هر وقت زمانش برسد، اقداماتی را انجام خواهیم داد.

وی البته اشاره‌ای به جزئیات برنامه‌های آینده‌اش نکرده است.

ترامپ در مصاحبه با خبرنگار واشنگتن اگزمینر تاکید کرد: هنوز زمانش نرسیده است ولی به وقتش کاری خواهیم کرد.

یکی از دستیاران ترامپ نیز پیش از این گفته بود که رئیس جمهور پیشین آمریکا اکنون نیاز به استراحت دارد. تصور می‌کنیم که او یک ماه بازی گلف انجام دهد ولی همیشه باید کاملا مشغول و فعال باشد.

این در حالی است که چاک شومر رهبر اکثریت مجلس سنای آمریکا در اظهاراتی گفته است که دادگاه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده روز 8 فوریه یعنی 20 بهمن ماه آغاز می‌شود.

جلسه رای‌گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای بررسی دومین استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور پیش از این برگزار شده و با اکثریت آراء به تصویب رسید، تا او به اولین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا تبدیل شود که در دوره حضورش در کاخ سفید، دو بار استیضاح می‌شود.

طبق نتایج نهایی، 222 نماینده دموکرات و 10 جمهوری‌خواه از طرح استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا حمایت کردند و 197 نماینده به آن رأی مخالف دادند.

علت اصلی استیضاح مجدد ترامپ، نقش وی در تحریک طرفداران افراطی اش برای حمله مرگبار 6 ژانویه به ساختمان کنگره است که منجر به کشته شدن حداقل 5 نفر از جمله یک مامور پلیس شد.

در حالی که کنگره آمریکا 6 ژانویه برای شمارش آرا کالج الکترال و تایید نهایی نتایج انتخابات جنجالی 3 نوامبر تشکیل جلسه داده بود، ترامپ از هوادارانش خواست تا تظاهرات مسالمت آمیزی را برگزار کنند ولی این اعتراضات در نهایت منجر به حمله آنها به ساختمان کنگره شد.

تصویب نهایی استیضاح ترامپ در مجلس سنا نیاز به کسب آرا دو سوم سناتورها یعنی 67 سناتور دارد ولی با توجه به مخالفت تعداد زیادی از جمهوریخواهان بعید به نظر می‌رسد که محاکمه ترامپ در مجلس سنا به تصویب نهایی برسد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 293020
به نظر شما سر منشاء بداخلاقی های اخیر ملت می تواند وعده های خلاف واقع رئیس جمهور باشد؟
بلی
خیر