توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۲
انهدام باند قاچاق سازمان‌یافته دام در ایران
رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف بزرگ‌ترین محموله دام زنده قاچاق به کشورهای حوزه خلیج فارس خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، علی صالحی در تشریح جزئیات خبر توقیف بزرگترین محموله دام زنده قاچاق اظهار داشت: با دستور قضایی، سربازان گمنام امام زمان«عج» پس از شناسایی یک باند قاچاق سازمان‌یافته دام در منطقه "رمچاه" این جزیره، نسبت به توقیف بزرگ‌ترین محموله دام زنده قاچاق اقدام کردند.

صالحی با بیان اینکه اعضای این باند مبادرت به نگهداری دام‌های زنده به‌منظور قاچاق می‌نمودند، یادآور شد: این احشام به‌صورت غیرمجاز در محل دپو، نگهداری و به‌منظور خروج غیرقانونی از کشور توسط شناورها، بارگیری و به کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق می‌شدند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در جریان این عملیات مأموران مرزبانی و نیروی انتظامی نیز مشارکت داشته‌اند خاطرنشان کرد: با حضور دادستان عمومی و انقلاب قشم در محل و در نتیجه بازرسی انجام‌شده، بزرگترین محموله دام زنده قاچاق به کشورهای حوزه خلیج فارس، شامل یک‌هزار و 246 رأس دام از نوع گوسفند و بز کشف و ضبط شد.

وی با ابراز اینکه قاچاق دام زنده و مولد خساراتی جبران‌ناپذیر به اقتصاد کشور و تولید ملی وارد می‌کند اظهار داشت: خوشبختانه با اقدام بموقع دستگاه قضایی استان هرمزگان و عملیات ضربتی سربازان گمنام امام زمان«عج» به‌همراه مأموران مرزبانی، نیروی انتظامی و نیروی مقاومت بسیج، قاچاقچیان در تحقق نیات مجرمانه خود ناکام ماندند و از خروج این محموله بزرگ و ارزشمند دام از مرزهای کشور و خسارات ناشی از آن جلوگیری شد.

رییس‌کل دادگستری استان هرمزگان در پایان تأکید کرد: یکی از مهمترین مسائلی که ریاست محترم قوه قضائیه نیز همواره بر آن تأکید دارند، مبارزه جدی با پدیده قاچاق است که این مهم با جدیت پیگیری می‌شود و به همین منظور دستگاه قضایی با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.
کد مطلب : 290429