توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
چوب بی تدبیری آبفا اهواز بر سر دختران بی‌سرپرست +عکس
گرفتگی لوله فاضلاب موجب بروز دردسر برای دختران بی‌سرپرست خوابگاه جواد الائمه این شهر شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در هفته‌های اخیر پس از بارش‌های پاییزی  اغلب مناطق اهواز دچار آبگرفتگی شدند و این معضل اجتماعی سبب مختل شدن زندگی شهروندان شده اما همچنان مشاهده می‌شود که عملکرد مسئولان در برابر رفع این مشکل بسیار کند و غیرقابل قبول است. روز گذشته در پی تماسی از سوی یک خیریه مطلع شدیم آبگرفتگی شدیدی در منطقه باغ معین اهواز روی داده و رفت و آمد را در آنجا با سختی روبه‌رو کرده است.
 
پس از حضور در محل با مسعودی مسئول خوابگاه خیریه جوادالائمه که زیر نظر بهزیستی اداره می‌شود به گفت‌وگو پرداختیم؛ وی با اشاره به بروز مشکل یک و نیم ساله گرفتگی لوله‌های فاضلاب این کوچه شرایط زندگی و نگهداری از دختران بی‌سرپرست خیریه را بسیار سخت کرده است.

وی افزود: گاهی این آبگرفتگی‌ها تا انتهای کوچه و داخل خانه‌ها هم می‌رود و چندین بار در زیرزمین خیریه و ساختمان  آلودگی شدیدی ایجاد شده و با توجه به اهمیت حفظ بهداشت در خوابگاه برای دختران زندگی برای آنان بسیار بغرنج و بحرانی شده است.
 
مسعودی گفت: چندین بار پیش آمده که دختران برای آمدن به داخل خوابگاه مجبور شدند ساعاتی را در ابتدای کوچه بایستند تا ماشین آشنایی بیاید و آنها را از میان فاضلاب عبور دهد.
 
یکی از ساکنین کوچه به پیگیری‌های فراوان اهالی کوچه و قول‌های متعدد مسئولان آبفا، شهرداری و حتی استانداری اشاره کرد و گفت: تاکنون هیچ تغییری در وضعیت این منطقه صورت نگرفته و هر سال نسبت به سال گذشته بدتر می‌شود.
 
طبق گفته ساکنین عوامل شهرداری در هفته‌های اخیر چند نوبت اقدام به مکش فاضلاب در منطقه کردند اما به دلیل جاری بودن آب فاضلاب و گرفتگی مسیر لوله بلافاصله کوچه به وضعیت قبلی برمی‌گردد. امید است مسئولان مربوطه و به خصوص اداره آب و فاضلاب اهواز توجه ویژه‌ای به این قبیل موارد داشته باشند تا  این دختران بی‌سرپرست احساس نکنند که شرایط زندگی و مشکلات آنان برای هیچ کس اهمیتی ندارد.

گزارش از محمد امین غفاری

کد مطلب : 247706