توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۶
پارکینگ 200 هکتاری با ظرفیت 80 هزار خودرو ویژه مراسم نیمه شعبان
معاون شهردار قم با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در تأمین پارکینگ مراسم بزرگ نیمه شعبان گفت: ۲۰۰ هکتار پارکینگ برای ۸۰ هزار خودرو آماده‌سازی شده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، عباس ذاکریان در نود و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: 200 دستگاه اتوبوس به‌صورت رایگان زائران مسجد مقدس جمکران را جابه‌جا خواهند کرد.

 
وی با اشاره به مشکل کمبود پارکینگ در محدوده مسجد مقدس جمکران افزود: سال قبل بیش از 160 هزار شهروند و زائر توسط اتوبوس‌های رایگان  شهرداری به مسجد مقدس جمکران منتقل شدند که در کنترل ترافیک تأثیر ویژه‌ای داشت.

 
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: تعداد خطوط رایگان اتوبوس‌رانی قم در نیمه شعبان سال گذشته 5 خط بود که امسال این خطوط به 8 خط افزایش پیداکرده است، پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد زائران نیمه شعبان نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.

 
ذاکریان عنوان کرد: از امسال و به دلیل مسدود شدن بلوار حرم تا حرم خط ویژه‌ای برای انتقال زائران و شهروندان از مسجد مقدس جمکران تا حرم مطهر از در نیمه شعبان فعال خواهد شد.

 
وی با اشاره به توزیع مناسب از ورودی‌های مسجد مقدس جمکران گفت: هدف شهرداری این بوده که ترافیک شهر قم را قبل از ورودی‌ها و به‌صورت متعادلی در معابر و خیابان‌های منتهی به مسجد مقدس جمکران به‌صورت منطقی توزیع کند.

 
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم اضافه کرد: از ظهر روز شنبه تا عصر یک‌شنبه تردد خودروهای شخصی در بلوار پیامبر اعظم(ص) ممنوع می‌شود. باند رفت این بلوار به زائران پیاده و مراسم  پیاده‌روی اختصاص پیداکرده و باند برگشت نیز به خودروهای امدادی و اتوبوس‌های درون‌شهری برای انتقال مسافران و شهروندان اختصاص پیدا می‌کند.

 
ذاکریان ادامه داد: زائرانی که از سمت تهران و کاشان به مسجد مقدس جمکران سفر می‌کنند برای کنترل ترافیک به جاده لبن هدایت‌شده و  زائران اراک و اصفهان نیز به پارکینگ ناظم زاده هدایت خواهند شد.


وی عنوان کرد: تا جایی که پارکینگ‌های دیگر مسجد جمکران کامل نشود امکان استفاده از خیابان ظهور و پارکینگ حجت ممکن نخواهد بود.

 
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: 200 هکتار پارکینگ برای 80 هزار خودرو آماده‌سازی شده است. این پارکینگ‌ها بعد از شب‌های قدر  بار شخم زده‌شده و بار دیگر در اختیار کشاورزان برای زراعت بازگردانده می‌شود.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 257373