توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷
شفر: ببخشید نمی‌توانیم بابت بردن سپاهان گریه کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به برد ارزشمندی که برابر سپاهان کسب کردند و انتقاداتی که در مورد شادی کردنش مطرح شده بود گفت: ببخشید اگر نمی‌توانیم به خاطر بردن سپاهان گریه کنیم!
شفر: ببخشید نمی‌توانیم بابت بردن سپاهان گریه کنیم
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از بازی استقلال با ماشین سازی که بعدازظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد، گفت: قبل از هر چیزی اجازه بدهید درباره یکسری مسائل صحبت کنم. قبلاً گفتم خوشحالم اینجا هستم. شما هم می‌دانید کار بسیار مهمی داریم. من قبل از اینکه وارد نشست شوم صحبت‌های دوستانه ای می‌کنم و اگر ببینم کسی این صحبت‌ها را ضبط می‌کند من به خانه‌ام می‌روم.

 
سرمربی استقلال افزود: برخی درباره خوشحالی ما بابت برد قبلی صحبت کردند. اگر بدانید در گذشته چه مشکلی داشتیم و بازی سختی پیش رویمان چقدر اهمیت داشت. ما یک گل زدیم اما داور آن را خطا گرفت. سپس در دقیقه ۹۷ یک گل زیبا زدیم. آن گل مثل نمک لازم برای سوپ بود. آن صحنه احساس و هیجانی بود که تمام تیم بروز دادند.

 
وی افزود: یکی از بهترین بازی‌هایی بود که دیدم. در اصفهان حدود ۳۰۰ - ۴۰۰ هوادار مقابل هتل مان بودند. بازیکنانم شب بازی شاید نخوابیدند چون هواداران جلوی هتل بودند. ما به خاطر این هواداران بردیم. وقتی می‌گویند چرا خوشحالی کردید باید بگویم ما عاشق هوادارانیم. شاید آنها این عشقی که ما داریم را نداشته اند.

 
شفر ادامه داد: در خیلی از بازی‌ها که بازیکن بودم خوشحال می‌شدم که در بازی‌های سخت پیروزی می شویم. ببخشید اگر ما نمی‌توانیم بابت برد گریه کنیم و خوشحالیم. من سرمربی استقلال هستم و شاید خیلی‌ها خوششان نیاید. اما من سرمربی استقلال هستم.

 
سرمربی آبی پوشان پایتخت افزود: شب قبل از بازی مادر بزرگ فرهاد مجیدی فوت کرد. به او گفتم سه روز برو. می دانم خانواده‌ها در ایران بسیار به هم نزدیک هستند. من بهترین آرزوها را برای او دارم. همینطور فرشید باقری که سال گذشته پدرش فوت کرد.

 
شفر افزود: من فرشید را به خاطر کارهایی که در دربی در بین بازی و پس از بازی انجام داد جریمه کردمِ در بازی با سپاهان هم گفتم دو بازیکن در بایرن مونیخ با هم دعوا کردند اما سرمربی و مدیر باشگاه گفتند جریمه بپردازند اما شما را برای بازی بعدی می‌خواهیم. همان بازیکن هم برای بایرن گل زد. این نکته را به هیأت مدیره هم گفتم. چون اگر او نباشد تیم ضعیف می‌شود. من خوشحال نیستم فرشید باقری چنین رفتاری کرد. صحبتی که ما در رختکن داشتیم در همان جا بود و نباید بیرون می‌آمد.

 
سرمربی استقلال خاطره بازی‌هایش را اینگونه ادامه داد: زمانیکه هیتسفلد سرمربی سوئیس بود یکی از بازیکنان آلمانی مشکلی پیش آمد که او گفت نمی‌توان به خاطر چنین مسائلی بازیکن را از دست داد.

 
شفر درباره استقلال نیز گفت: با باشگاه درباره بازیکنانی نظیر اللهیار صیادمنش صحبت کردم. او باید بماند و رشد کند. شاید اگر او الان برود قیمتش یک میلیون شود اما اگر به موقع برود پنج شش میلیون می‌شود. نورافکن رفت و افت کرد اما الان دارد به شرایط خوب بازی می‌گردد. باید حرفه ای به این مسائل فکر کنیم. جلسه بسیار خوبی با اعضای هیأت مدیره داشتم. یکی از اعضای هیأت مدیره گفت ما نمی‌خواهیم بازیکن بفروشیم. این دقیقاً همان چیزی است که من می‌خواهم.

 
شفر افزود: صحبت با بازیکنان جدید برای فصل آینده کار من است. اعضای هیأت مدیره در این زمینه به ما کمک می‌کنند. این عالی است. اینکه مشکل داشته باشیم مثل مشکل مالی که به ما کمک کنند. اولین بار بود اعضای هیأت مدیره را می‌دیدم. ما به آنها نیاز داریم. تمام آنها اعضای صادق بودند. باید به ما نزدیک شوند. صد درصد مطمئنم می‌توانیم خیلی خوب با هم کار کنیم.

 
سرمربی استقلال درباره رحمتی نیز عنوان کرد: رحمتی در گذشته و در آینده خیلی مهم بوده است. در زمان‌های خیلی سختی که داشتیم به تیم کمک کرد. همیشه برای تیم کار کرد. هرگز علیه تیم کار نکرد. این منصفانه نیست چیزهایی که علیه اش در برخی رسانه‌ها می‌خوانم. او در تیم ما جنتلمن است. خیلی به حسینی به خاطر تجربه‌ای که داشت هم کمک کرد. عقاب آسیا به ایشان کمک کرد. نمی‌خواهم مردم درباره او قضاوت بدی کنند. رحمتی بازیکن من است و خیلی او را قبول دارم.

 
شفر سپس به بازی با ماشین سازی پرداخت و تصریح کرد: آنها تیم خیلی خوبی دارند. من شنیدم مالک این باشگاه و تراکتورسازی یک نفر هستند. پس با ۱۲۰ درصد مقابل ما تلاش می‌کنند. امروز خواهم دید کدام بازیکن برای ما خوب خواهند بود. بازی قبلی برای ما خیلی سخت بود. در بازی با الهلال صبح رسیدیم. بازی قبلی هم نصف شب رسیدیمِ امروز باید ببینیم چه کسانی آماده هستند.

 
وی افزود: سه ماه پیش هم گفتن به تمام بازیکنانمان نیاز دارم. امیدوارم بتوانیم بازی را ببریم. باید خیلی با هوش و با هیجان بازی کنیم. وقتی بازی قبلی را ببینید در ۱۵ دقیقه آخر ما فشار می‌آوردیم. منشأ و تبریزی وارد زمین شدند. می‌دانستیم تیمشان بعد از یکساعت افت می‌کند و ما خیلی خوب بازی کردیم. مشخص بود می‌توانستیم به گل برسیم.

 
شفر درباره وضعیت بازیکنان خود افزود: شاید روزبه چشمی و طارق بتوانند برگردند. باید با پزشک تیم در این باره صحبت کنم. از هواداران می‌خواهم فردا بیایند و ما را حمایت می‌کنند. الان در خواست من و خواهشم این است لطفاً به ورزشگاه بیایید. ما بیشتر خارج از خانه بردیم. همه ما استقلال را دوست داریم. می‌خواهم فردا تماشاگران بیایند.

 
سرمربی استقلال در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر صحبت‌هایی راجع به حضور یورگن کلینزمن در رأس کادر فنی تیم ملی ایران گفت: او را زمانی که بازیکن اشتورتگارت بود به خوبی می‌شناسم. در تیم ملی آلمان و آمریکا هم سرمربی بود. ما یک بار با جامائیکا مقابل آمریکا بازی کردیم. برتی فوگتس یکی از دوستان قدیمی من بود. همه می‌گفتند جامائیکا شانسی مقابل آمریکا ندارد چون خیلی ضعیف‌تر از آمریکا است. به او در آلمان "کلینسی" می‌گویند.

 
وی افزود: او را برای ایران مناسب می دانم. چیزی که مهم است باید حداقل بیشتر از نیمی از سال را ایران باشد. همکاری بین مربیان باشگاهی و تیم ملی بسیار مهم است. باید با هم کار کنند. همه بازی‌ها را ببیند. استعدادهای خوبی داریم که باید کار کنند.

 
شفر اظهار داشت: باور کنید او مربی خوبی است. با او در ارتباطم اما نمی دانم چه اتفاقی درباره او می‌افتد. چیزی در این باره نمی دانم.

 
سرمربی استقلال در ادامه راجع به اینکه گفته می‌شود کلینزمن پیشنهاد تیم ملی را گویا قبول نکرده است گفت:. دوباره می گویم اینجا ایران است. همکاری بین سرمربی تیم ملی و باشگاهی باید کامل باشد. یوآخیم لو در آلمان بازی‌های باشگاهی را می بیند. من در ۱۰ سالی که در کالسروهه در بوندسلیگا بودم خیلی صحبت داشتیم درباره بازیکنانم. این خیلی مهم است که ارتباط وجود داشته باشد.

 
شفر درباره احتمال حضور برانکو یا خودش در تیم ملی گفت: من چنین چیزی نمی گویم. چون در این جایگاه نیستم.

 
سرمربی استقلال درباره مذاکره باشگاه استقلال با بازیکنان برای تمدید قرار داد و خریدهای جدید افزود: شایعات که همیشه است. اما باید بگویم این موضوع کار من است. من باید این تیم را بسازم. باید بدانم چه بازیکنانی را برای چه پست‌هایی لازم داریم. این کار سرمربی تیم است. اسامی را به باشگاه می‌دهند و باشگاه باید ببیند این شدنی است یا نه. قیمتی که هست امکان پذیر است با نه. اول باید ببینیم چه بازیکنی می رودِ از فوریه من اسامی بازیکنان مدنظرم را داده ام. باشگاه حالا باید با آنها صحبت کند.

 
وی تصریح کرد: دوباره می گویم جلسه ام با هیأت مدیره عالی بود. من می دانم مشکلاتی مثل زمین تمرین و پرداخت حقوق‌ها داریم. اعضای هیأت مدیره امیدوارم کار خوبی کنند تا این مشکلات برطرف شود.
مرجع : خبرگزاری مهر
کد مطلب : 257454