توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
آیت الله ناصری: از خواب غفلت منیت بیدار شویم
استاد عرفان و اخلاق حوزه علمیه اصفهان گفت: باید از خواب غفلت بیدار شویم و با قدرشناسی نعمت‌های خداوند، منیت‌ها را از بین ببریم.
آیت الله ناصری: از خواب غفلت منیت بیدار شویم
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، آیت الله محمد ناصری در جمع مردم روزه‌دار اصفهان در مسجد کمرزرین این شهر، اظهارداشت: تا کی از منیت دست برنمی‌داریم و نعمت‌های الهی را نادیده می‌گیریم؟ اگر خداوند یک لحظه نگاهش را از ما بگیرد درآنی نابود می‌شویم.

 
وی با بیان اینکه همه چیز به اذن خداوند انجام می‌شود، افزود: وقتی بدون در نظر گرفتن نعمت‌ها و الطافی که خداوند به ما عطا کرده گناه می‌کنیم، پس دیگر گله هم نباید کرده و طلبکار نباشیم چون ما بدون گناه کردن هم بدهکار خدا هستیم چه رسد به زمانی که گناهکار هم شویم.

 
استاد عرفان و اخلاق حوزه علمیه اصفهان خاطرنشان کرد: در حالی که خداوند نعمت‌های بسیاری به ما عطا کرده و همواره ما را مورد عنایت خود قرار داده است ما با همین نعمت‌ها گناه می‌کنیم.

 
وی با بیان اینکه همه ما گدای در خانه خدا هستیم و خداوند حامی تک تک ما بوده و هیچ‌یک از ما را ترک نکرده است، گفت: امام زمان(عج) هم هیچ‌کدام از دوستان و علاقه‌مندان خود را ترک نکرده و دشمنان خود را هم مورد عنایت قرار داده است.

 
آیت الله ناصری افزود: ایجاد این همه کارخانه در وجود ما کار چه‌کسی است؟ این نفسی که درون ما است چه کسی اجازه ورود و خروجش را می‌دهد؟ رحمت خدا شامل حال ما شده است پس قدر بدانیم.

 
وی به مهربانی خداوند و عطای همه این نعمات به‌عنوان راهی برای بخخش ما اشاره کرد و گفت: نماز یکی از وسائلی است که عمود خیمیه تشیع است و اگر درست نباشد هیچ چیز درست نیست.

 
استاد عرفان و اخلاق حوزه علمیه اصفهان با توصیه به اینکه بیایید یک مقدار هم که شده به نماز بیشتر توجه کنیم و قدر این نعمت الهی را بدانیم، افزود: روزه هم خیلی فضیلت دارد و نه فقط برای اسلام که برای همه امت‌های الهی است.

 
وی بیان کرد: در امت‌های گذشته روزه ماه مبارک رمضان مختص پیغمبران بوده و امت‌ها در دیگر ماه‌ها روزه واجب را به‌جا می‌آوردند و این نشان می‌دهد خداوند چه‌قدر مسلمانان را دوست دارد که روزه واجب آنان را هم به ماه رمضان اختصاص داد.

 
آیت الله ناصری گفت: اگر به بهشت بریم هم باز رحمت الهی شامل حال ما شده است وگرنه کارهایی که ما در این دنیا انجام می‌دهیم، نعمات و مهربانی‌های خداوند را جبران نمی‌کند، خدا می‌داند ما در شبانه‌روز چه‌قدر گناه می‌کنیم و روزه یکی از راه‌های سبک شدن پرونده آخرت ما است.

 
وی با اشاره به اینکه پیغمبر فرموده خدا برای کسانی که روزه می‌گیرند ملائکه‌ای را می‌فرستد که برای شما استغفار و دعا می‌کنند و به‌همین واسطه خدا گناهان ما را می‌بخشد، افزود: این درحالی است که روزه منافع بسیاری برای بدن دارد و علم پزشکی هم این را ثابت کرده است.

 
استاد عرفان و اخلاق حوزه علمیه اصفهان تصریح کرد: کارخانه بدن یک سال کار کرده و خداوند روزه را عطا فرمود تا یک ماه استراحت کند و از کار بایستد و صحت و سلامت خود را به‌دست آورد، پس روزه هم نعمتی است که خدا به ما عطا کرده و ما فقط مصرف کننده این نعمت الهی هستیم.

 
وی گفت: در روایات آمده است «بهترین اعمال و بهترین جهاد با دشمن روزه گرفتن در هوای گرم است»، پس قدر خود را بدانید و مراقب باشید با کوچکترین گناه، آتش بر عبادات خود نینداخته و همه را نسوزانید، باید ثواب این روزه را نگه دارید.

 
آیت الله ناصری افزود: امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) می‌فرمایند: «سه چیز را دوست دارم، اطعام نیازمندان، روزه در هوای گرم، و جهاد برای دفاع از اسلام و قرآن»، خداوند این جوانانی که در دفاع از حریم حضرت زینب (س) جهاد می‌کنند را حفظ کند این‌ها کار بسیار بزرگ و ارزشمندی انجام می‌دهند.
کد مطلب : 205857