۱
توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۴
خبری خوش برای زندانیان مهریه
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با اشاره به اصلاح قوانین مهریه و محکومیت‌های مالی در ۳ بند گفت: اصلاح مواد مختلف مهریه و محکومیت‌های مالی در مجلس کلید خورده است که با تصویب آن ۱۹ هزار زندانی از حبس آزاد خواهند شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی اظهار داشت: 3 ماده از قانون مهریه و مالی در کمیته حقوقی خصوصی کمیسیون قضائی مجلس بحث و تبادل نظر و شده است که این مواد در کمیسیون حقوقی و قضائی نیز تصویب و نهایی خواهند شد.

وی با اشاره به اصلاح ماده یک قانون مهریه و محکومیت‌های مالی و تصویب آن بیان کرد: در این ماده محکومان مهریه، دیه و بدهکاران مالی (پولی دریافت نکرده‌اند) دیگر به زندان نخواهند رفت مگر اینکه ملائت و پولداری آنها اثبات شود.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ماده دوم نیز محکوم له و محکوم علیه اگر دادخواست تعدیل داده باشد دستگاه قضائی موطف است خارج از نوبت پرونده را بررسی و رای صادر کند.

نوروزی با اشاره به نسخ ماده 22 قانون حمایت از خانواده مصوب سال  1391 گفت: با نسخ این قانون، ماده 22 دیگر کارایی و ضمانت اجرایی نخواهد داشت و بی‌اعتبار می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 20 هزار زندانی بدهکار مهریه و مالی در زندان‌های کشور وجود دارد بیان کرد: با اصلاح و تصویب مواد مختلف مهریه و محکومیت‌های مالی در مجلس، 19 هزار زندانی از حبس آزاد خواهند شد.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در موضوع عسر و حرج کراهت شدید بین زن و مرد اگر بیش از 6 ماه به طول بیانجامد، در بند جدید قانون مهریه اضافه شده است که زوجه می‌تواند درخواست طلاق دهد و حاکم نیز بدون اجازه زوج با این درخواست موافقت کند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 290268
جوانی
۱۳۹۹-۰۸-۲۸ ۱۳:۵۷:۳۴
قسمت‌ آخرش‌ بحث کراهت‌ زن‌ و مرد اگه‌ اینجور باشه‌ بعد۶ماه‌ قاضی‌ با اختیار کامل‌ رای‌طلاق‌ بده‌ انسجام‌خانوادها‌ ازهم‌متلاشی‌ میشه‌‌ بعدشم‌ از نظرشرعی‌ این‌چه‌ مطابقطی‌باموازین‌ شرعی‌واسلامی‌ داره. این‌ قسمت‌ بایدحذف‌ بشه.