توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
برخی مسئولان و آقازاده هایشان عامل اصلی بحران اقتصادی در کشور هستند
امام علی(ع) با سبک زندگی ساده خود، فقر را برای مردم قابل تحمل کردند، این درحالی است که برخی مسئولان و آقازاده هایشان عامل اصلی بحران اقتصادی در کشور هستند و بویی از سیره علوی نبرده اند.
برخی مسئولان و آقازاده هایشان عامل اصلی بحران اقتصادی در کشور هستند
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز مراسم استقبال از ماه محرم و سیاه پوشان، با حضور نمایندگان مراجع معظم تقلید، علما، فضلا و سایر گروه های مردم در دفتر حضرت آیت الله العظمی فیاض در تهران برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حسین پور، استاد حوزه علمیه در این مراسم به شرح زیر سخنرانی کرد.

وی اظهار داشت:حضرت علی(ع) خصائص ویژه ای دارند که لقب «امیرالمومنین» را فقط برای امام علی(ع) باید به کار برد.

سبک زندگی و سیره امیرالمومنین علی(ع) درسی بزرگ برای همگان است و در صورت اجرایی شدن آموزه های علوی در جهان، دیگر شاهد این همه جنگ و گرفتاری نخواهیم بود.

امام علی(ع) با سبک زندگی ساده خود و حضور مستمر در میان مردم و تذکر به مسئولان برای دوری از زندگی اشرافی و تجملاتی، فقر را برای مردم قابل تحمل کردند. بنابراین باوجود اینکه فقر در زمان حکومت 5 ساله حضرت امیر(ع) به طور کامل از بین نرفت، اما فقرا با مشاهده سبک زندگی آن حضرت، فقر را بیشتر تحمل می کردند.

نظام حاکم بر کشور ما اسلامی است و این افتخاری است که تنها کشوری در دنیا هستیم که نظام حاکم بر آن، اسلامی است و یک مرجع تقلید، رهبر آن است، بنابراین توقع همگان، اجرای سبک زندگی دینی در میان مردم و مسئولان است.

برخی مسئولان و آقازاده هایشان عامل اصلی بحران اقتصادی در کشور هستند و بویی از سیره علوی نبرده اند. ویژه خواری برخی از این مسئولان و آقازاده هایشان، مردم را ناراحت کرده است.

وی در انتها افزود: ماه محرم نزدیک است و از همین الان می توان بوی محرم را در سراسر کشور استشمام کرد. مطئنا شیعیان ایران امسال نیز باوجود تمام مشکلات مالی، سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) را با شکوهی بیشتر از سال های گذشته، برگزار خواهند کردند.
کد مطلب : 242469