توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۲
روحانی، یکشنبه آینده بودجه ۹۷ را تقدیم مجلس می‌کند
رئیس‌جمهور لایحه ­بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را روز یکشنبه آینده، تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، بررسی تبصره های لایحه بودجه سال ۹۷ در جلسه روز سه شنبه هیأت دولت به اتمام رسید.

 
پیش از این، رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده بود بودجه سال آینده کل کشور بر اساس عملکردی و تمرکززدایی است بنابراین دستگاه ‌ها به صورت ملی بودجه دریافت نمی ‌کنند، بلکه براساس جغرافیا و منطقه ای آنها تخصیص بودجه در نظر گرفته می‌شود و به سهم استان ها به جای دستگاه ها توجه ویژه ای شده است.

 
همچنین سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: رئیس جمهور روز یکشنبه با حضور در صحن علنی ضمن تقدیم بودجه ۹۷ به تشریح ابعاد مختلف بودجه خواهد پرداخت.

 
به گفته بهروز نعمتی، نمایندگان مجلس از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالانه کل کشور و پیوست‏‌ها و سوابق آن، تا مدت ۱۰ روز می‏‌توانند پیشنهادهای خود را به کمیسیون ‌های تخصصی مجلس تقدیم کنند.

 
وی افزود: سپس کمیسیون‌های تخصصی موظفند حداکثر تا ۱۵ روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم کنند و کمیسیون تلفیق نیز موظف است حداکثر ظرف ۱۵ روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیون‌های تخصصی، گزارش نهایی خود را تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند؛ البته مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا پانزده روز با موافقت هیأت رئیسه قابل تمدید است.

 
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس همچنین گفت: در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بعد از رسیدگی به کلیات بودجه و تصویب آن، به پیشنهادهای مربوط به درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بودجه عمومی دولت رسیدگی می شود و سقف آن به ‏تصویب خواهد رسید. پس از آن پیشنهادهای مربوط به تبصره‏‌ها و ردیف‌ها بررسی می‌شود.

 
در ماده ۱۸۷ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح شده است: جلسات مجلس برای رسیدگی به بودجه سالانه باید بلاانقطاع در تمام ایام هفته غیر از جمعه و تعطیلات رسمی، حداقل روزی چهار ساعت منعقد شود و تا موقعی که شور و مذاکره پایان نیافته و رأی مجلس اخذ نشده است، از دستور کار خارج نمی ‌شود و هیچ لایحه یا طرح دیگری نمی‌تواند مطرح باشد، مگر اینکه لایحه یک یا چند دوازدهم بودجه در صورت ضرورت مطرح شود.
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب : 223811
شما کدامیک را در نوسانات شدید ارز مقصر می دانید؟
دولت اصلاح طلب روحانی
طمع مردم