توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹
واژگونه های سینمایی
دوران واژگونه ها در عرصه سینماست. اینگونه که اگر فیلمی درباره غیرت بسازی باید به عالم و آدم جواب پس بدهی. از مجری کم سواد و سیاست زده تلویزیون تا خبرنگار رسانه های غربزده و زرد که تعدادشان هم به برکت دلارهای رسیده کم نیست که چرا مرد ایرانی را باغیرت نشان دادی؟
واژگونه های سینمایی
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز دوران واژگونه ها در عرصه سینماست. اینگونه که اگر فیلمی درباره غیرت بسازی باید به عالم و آدم جواب پس بدهی. از مجری کم سواد و سیاست زده تلویزیون تا خبرنگار رسانه های غربزده و زرد که تعدادشان هم به برکت دلارهای رسیده کم نیست که چرا مرد ایرانی را باغیرت نشان دادی؟ 
 
این در شرایطی است که سالها، اصغرهای سینما فیلم های غیرت سوز می سازند و مردان ایرانی را آنچنان بی غیرت به تصویر می کشند که سیب زمینی هم مقابلش کم می آورد. همان فیلم هایی که جشنواره های صهیونیستی به خاطر همین رویکرد هرچی خرس دارند را حواله عوامل فیلم می کنند و رسانه های داخلی- همین هایی که امروز به صف شده اند و فریاد وااسفا سرداده اند- اصغر و فیلم هایش را روی سرشان حلوا حلوا می کنند و هیچ کس از خود نمی پرسد که آیا مرد ایرانی با آنچه در فیلم نمایش داده شده تناسبی دارد. 
 
ویا در فیلم های مبتذل دیگر خیانت را جزئی از زندگی مردم باغیرت ایرانی به تصویر می کشند و باز صدایی از کسی در نمی آید. انگار تریبون داران رسانه ای بدجوری زندگی شان رنگ و بوی فرهنگ مبتذل غرب به خود گرفته که با این تولیدات همزاد پنداری می کنند. همان هایی که در میانشان داوطلبانی برای هم خوابی های شرم آور یک شبه هم پیدا می شود!
 
در این شرایط است که اگر فیلمی با مضامین غیرت، بسازی به سرعت از سوی برخی اهالی جامعه هنری و رسانه ای به دیوار کوبیده می شود و متاسفانه تلویزیون نیز که اوضاع بی دروپیکری را تجربه می کند، در یک همنوایی، با میزگردهایی که کم سوادی را فریاد می کشد، رویه ای بهتر از جماعت غربزده در پیش نمی گیرد.
 
این سرو صداها نشان می دهد که عرصه هنر و به خصوص سینما تاکنون حیات خلوت غیر انقلابی ها بوده که نفوذشان حتی تلویزیون را نیز متاثر می کند اما حالا با ورود عناصر انقلابی و ساخت فیلم های خوب زنگ خطر را برای آنان و منافعشان به خطر درآورده است. به همین دلیل است که با بهانه های واهی مدام به این و آن حمله می کنند و خشونت و تروریسم را سر چوب کرده اند!!
کد مطلب : 229023