توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۰
پیش‌بینی قیمت 1600 دلار برای طلای جهانی در سال 2020
بانک گلدمن ساکز پیش‌بینی‌های سه ماهه، شش ماهه و 12 ماهه خود برای طلا را در 1600 دلار در هر اونس نگه داشت و اعلام کرد تقاضا برای سرمایه‌گذاری به علت ترس از رکود و بی‌ثباتی سیاسی تقویت خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، بانک گلدمن ساکز پیش‌بینی‌های سه ماهه، شش ماهه و 12 ماهه خود برای طلا را در 1600 دلار در هر اونس نگه داشت و اعلام کرد تقاضا برای سرمایه‌گذاری به علت ترس از رکود و بی‌ثباتی سیاسی تقویت خواهد شد.

 
طلا در سال 2019 تاکنون حدود 14 درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است و در مسیر ثبت بیشترین افزایش سالانه از سال 2010 قرار دارد اما از بالاترین رقم 6 سال گذشته برابر 1557 دلار در هر اونس که در اوایل ماه سپتامبر ثبت کرد، 6 درصد کاهش یافته است.

 
بانک گلدمن در یادداشتی، این کاهش را به افزایش تمایل به ریسک در جهان به علت کاهش تنش‌های تجاری آمریکا و چین و بازار کارگری قوی آمریکا نسبت داد.

 
به نوشته این بانک، با این حال، «بدون یک شتاب بزرگ در رشد اقتصادی، احتمالا نگرانی در مورد رکود همچنان تقویت شده باقی می ماند.»

 
بانک سرمایه‌گذاری آمریکا کاهش ناچیز در ارزش دلار آمریکا را پیش‌بینی کرده است که طلا را در سال 2020 برای مالکان دیگر ارزها گران‌تر می‌سازد. همچنین این بانک بی‌ثباتی سیاسی را به علت تنش‌های تجاری ادامه دار و انتخابات آمریکا پیش‌بینی می‌کند که تقاضا برای طلا افزایش می‌یابد.

 
گلدمن ادامه داد بی‌ثباتی ژئوپلتیکی قبلا سبب افزایش تقاضا برای طلا شده است؛ بعلاوه سال 2019 احتمالا، سال رکورد خرید طلا از سوی بانک‌های مرکزی خواهد بود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 273628