توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۹
سیگنالهای فتنه1400 از سوی چه کسانی ارسال می گردد؟!
هرقدر به انتخابات 1400 نزدیک می شویم استحاله طلبان که چشم انداز از دست دادن پی درپی ساختارهای سیاسی کشور را نزدیک و نزدیکتر می بینند مجبورند برای آماده نمودن عقبه فتنه های میدانی خود هر چه بیشتر استراتژیهای خود را بر زبان جاری سازند.
سیگنالهای فتنه1400 از سوی چه کسانی ارسال می گردد؟!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز هرقدر به انتخابات 1400 نزدیک می شویم استحاله طلبان که چشم انداز از دست دادن پی درپی ساختارهای سیاسی کشور را نزدیک و نزدیکتر می بینند مجبورند برای آماده نمودن عقبه  فتنه های میدانی خود هر چه بیشتر استراتژیهای خود را بر زبان جاری سازند.

البته عقبه ایی که ایشان در تکاپوی آماده سازی آن هستند بدلیل وضعیت وخیم معیشت و رفاه مردم که نتیجه 8 سال حضور ایشان در هرم قدرت اجرایی و شهری کشور بوده دیگر در افکار عمومی توان سنگر سازی و سازماندهی بدنه اجتماعی با شعار و وعده هایی همچون تعامل با دنیا و گشایش در امور اقتصادی و شغلی را ندارد در نتیجه بنظر این راقم مواضعی که ذیلا به آن اشاره خواهد شد بیشتر نوعی فرمان آماده باش و شورش به سربازان وفادار این جبهه همانند و حتی بدتر از آنچه در فتنه های 78 و 88 رخ داد می باشد. بازی دمکراسی که اصلاح طلبان در طول سالها به آن عادت کرده اند در حقیقت پوششی است تا شرارت های سیاسی آنان را پنهان سازد.

توجه به مواضع ذیل صحت ادعای ما را به اثبات خواهد رساند:

1- مصطفی درایتی در اظهاراتی عجیب گفته است: مردم احساس می‌کنند کم‌کم انتخابات تغییر وضعیت داده به همین دلیل این ذهنیت را دارند که صندوق رای دیگر به نفع مردم نیست!(1)

2- سعید حجاریان نیز در اظهاراتی چنین تأکید کرده که: "ممکن است در بزنگاه انتخابات برخی هرج‌ومرج‌های بخشی و منطقه‌ای پدید آید. مانند انباشت مطالبات معوق دی‌ماه ۱۳۹۶ یا آنچه در آبان‌ماه ۱۳۹۸ رخ داد. (2)

3- موسوی خوئینی‌ها هم اخیراً در یک بیانیه بصورت تلویحی اصلاح‌طلبان را به تکرار رفتار شریرانه "تحریم انتخابات" تشویق کرده است.(3)

4- مصطفی تاجزاده نیز چنین می‌گوید: پیام ما به مسئولان ذیربط این است که اگر با روش‌هایی درصدد حذف اصلاح‌طلبان هستید، دست‌کم خودتان اصلاحات لازم را انجام دهید. یعنی حساب اصلاحات را از اصلاح‌طلبان جدا کنید چون اگر اصلاحات فوری و ساختاری انجام ندهید، کشور به سمت هرج و مرج و یا خدای نکرده به طرف جنگ کشیده می‌شود. ممکن است جامعه به‌خاطر تنگناهای اقتصادی به مرحله انفجار برسد. وی همچنین در قسمت دیگری از مصاحبه مطوّل خود تصریح کرده است که امثال او قصدی برای دعوت کردن مردم به حضور در انتخابات ندارند!.(4)

در همه حکومت‌های جهان این یک نکته پذیرفته شده است که تشویق مردم به عدم حضور در انتخابات با رفتارهایی مثل رأی ندادن یا عدم معرفی کاندیدا از سوی رجال سیاسی که جریان اصلاحات بصورت رسمی و غیر رسمی مرتکب هر دو رفتار شد موجب کاهش مشارکت مردم می‌شود و از همین روست که با مرتکبان چنین رفتاری بعنوان خائن برخورد می‌شود. اما در کشور ما هنوز این نوع رفتار در برخورد با براندازان بسیار خفیف بوده است.

کاهش مشارکت مردم در انتخابات بهانه ای است که اصلاح‌طلبان قصد دارند با این رفتارها، علت‌العلل کاهش مشارکت اقشاری از مردم در انتخابات مجلس یازدهم که همان تحریم انتخابات از سوی اصلاح‌طلبان" بود را بپوشانند تا کسی متوجه این شرارت سیاسی و خروج آشکار جریان چپ از بازی دموکراسی نشود اما انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری از الان گویای این نکته است که اصلاح طلبان بازی را باخته اند و طبق عرف سیاسی این جریان، فتنه خیابانی و فعال کردن استراتژی"فشار از پایین چانه زنی از بالا" را در دستور کار قرار داده است.

کلید واژ هایی مانند: قهر کردن مردم با صندوق انتخابات(درایتی)/ بروز هرج و مرج در بزنگاه انتخابات( سعید حجاریان)/ تحریم انتخابات( موسوی خوئینی ها)/ عدم تمایل به دعوت مردم به شرکت در انتخابات(تاجزاده)/ بروز هرج و مرج و جنگ و رسیدن جامعه به حد انفجار(تاجزاده) و.... تنها گوشه ای از پرچم هایی است که ادامه دهندگان فتنه 78 و 88 و بازمانده ها و نادمان از انقلاب از هم اکنون آنرا بلند کرده اند که رصد مستمر این قبیل اظهارات زوایای دیگری از این حرکت را نمایان خواهد ساخت.

اما هرچه که هست در بی توجهی دولت روحانی برای برنامه های استحاله طلبان بیانگر این موضوع است که استحاله طلبان همچنان از مواضع فتنه انگیر خود عدول نکرده و با همان ادبیات فتنه سالهای قبل قصد میدانداری و فتنه انگیزی دارند.

رضا احمد زاده

*منبع:
1- سایت اعتماد/4 مهرماه99/ کدخبری : رد صلاحیت ها
2- مشرق/ کد خبری : 1119442
3- مشرق / کد خبری: 1121882
4- آرمان ملی / کدخبری:  297931/ مشرق/ کد خبری :1123041
کد مطلب : 288596