توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۳
کمک میلیارد دلاری بلومبرگ به بایدن برای شکست دادن ترامپ
مایک بلومبرگ تصمیم دارد تا با استفاده از قدرت و ثروت خود به پیروزی جو بایدن در مقابل ترامپ در فلوریدا کمک کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، پس از آن که ترامپ وعده داد که ممکن است از بودجه شخصی خود در رقابت انتخاباتی استفاده کند، بلومبرگ به عنوان یکی از مخالفان ثروتمند ترامپ به کمک دموکرات‌ها شتافت تا آنها بتوانند به شکل بهتری در ایالت‌های تاثیرگذار در انتخابات ظاهر شوند.

روزنامه «واشنگتن پست» به نقل از کوین شیکی، مشاور بلومبرگ نوشت: «رای گیری از 24 سپتامبر در فلوریدا آغاز می شود، بنابراین نیاز به تزریق سریع سرمایه واقعی در آن ایالت یک نیاز فوری است.»

بلومبرگ از سال 2002 تا 2013 به عنوان شهردار نیویورک فعالیت کرده و مدت کوتاهی هم به عنوان نامزد دموکرات در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 حضور داشته است.

گفته می‌شود که وی بیش از یک میلیارد دلار از ثروت شخصی خود را در تلاش برای به دست آوردن نامزدی حزب خرج کرده است اما پس از یک شکست مبارزات انتخاباتی خود را در ماه مارس به حالت تعلیق درآورد. او در نهایت حمایت خود را از جو بایدن اعلام کرد، کسی که سمت معاونت رئیس جمهور در زمان باراک اوباما را بر عهده داشته و اکنون امید دموکرات‌ها دررسیدن به ریاست جمهوری آمریکا است.

دقیقا مشخص نیست که شهردار سابق نیویورک که ارزش خالص دارایی وی بیش از 50 میلیارد دلار است چه مبلغی را برای مبارزات انتخاباتی بایدن فراهم می‌کند.

به نظر می رسد تزریق گسترده پول نقد یک تلاش همه جانبه برای پیشی گرفتن از ترامپ در فلوریدا به عنوان یکی از ایالت‌های تاثیرگذار در این رقابت حیاتی است. از نظر تاریخی، هیچ جمهوری خواهی نتوانسته است بدون پیروزی در فلوریدا به کاخ سفید راه یابد.

ترامپ هم در مقابل اعلام کرد که در صورت لزوم ممکن است از سرمایه شخصی‌ خودش خرج کند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 287687