توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹
بازاریان سنندج برای تعطیلی مغازه‌ها تهدید شدند
رئیس اتاق اصناف سنندج گفت: برخی تعطیلی‌ها در بازار سنندج در یکی دو ماه اخیر دال بر مخالفت مردم و بازاریان با نظام نیست بلکه با تهدیدی افرادی مجبور به این کار بودند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، فرهاد عزت‌پور ظهر امروز در نشست پلیس، امنیت و اصناف که با حضور جمعی از اصناف و بازاریان و مسؤولان استان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اگر به گذشته اصناف بنگریم چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب، به نقش تاثیرگذار آن‌ها در جامعه پی می‌بریم.

 
وی گفت: امروز اصناف ما تحت فشارها و شرایطی مغازه‌های خود را می‌بندند که این موارد باید ریشه‌یابی‌ شود.

 
رئیس اتاق اصناف سنندج خاطرنشان کرد: چرا بررسی نمی‌کنیم که بازاری که در طول هشت سال جنگ تحمیلی از کشور  پشتیبانی کرد امروز مجبور می‌شود برای اعتراض به برخی کم‌کاری‌ها مغازه‌های خود را ببندند.

 
عزت‌پور تاکید کرد: واقعیت این است که بازاریانی که در یکی دو ماه اخیر مغازه‌های خود را در سطح شهر سنندج بسته‌اند مخالف نظام نیستد، اما وقتی افرادی آنها را تهدید می‌کنند مجبور به بستن مغازه‌هایشان می‌شوند.

 
وی افزود: این وظیفه نیروی انتظامی به عنوان ضامن امنیت اجتماعی است که افراد تهدیدکننده بازار را شناسایی کنند.

 
عزت‌پور گفت: تا امروز در جلسات مختلفی تمام مشکلات اصناف و بازاریان را به گوش مسؤولان رسانده‌ایم اما متاسفانه خروجی جلسات فقط یک صورتجلسه است.

 
وی گفت: امنیتی که در کردستان وجود دارد شاید در استان‌های دیگر وجود نداشته باشد، اما وقتی کسبه ما را تهدید می‌کنند بازاریان هم مجبور به بستن مغازه‌هایشان که تنها سرمایه آنهاست، می‌شوند.

 
رئیس اتاق اصناف سنندج گفت: اتحادیه‌های ما راضی به این اعتراضات و بستن مغازه‌ها نیستند، اما چون قدرت و  قانونی در اختیار ندارند نمی‌توانند اقدام پیشگیرانه‌ای انجام دهند بنابراین نباید به بازاریان ما بدبین شد.

 
عزت‌پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار خوابیده است داد و ستد در بازار وجود ندارد در واقع درد اصناف بیشتر از این حرف‌هاست در عرض کمتر از دو ماه دو بار بازار سنندج به کلی تعطیل شده است و این به ضرر کسبه است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 244387