توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
آیت‌الله نوری‌همدانی: میلیون‌ها انسان عاشق به امر رهبری آماده شهادت و جهاد هستند
یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه برای انجام جهاد باید آمادگی وجود داشته باشد، گفت: اکنون اگر آیت‌الله خامنه‌ای امر کنند میلیون‌ها انسان عاشق شهادت به میدان‌ها می‌روند.
آیت‌الله نوری‌همدانی: میلیون‌ها انسان عاشق به امر رهبری آماده شهادت و جهاد هستند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم اظهار کرد: مسئله شهید و شهادت از مسائل مهم است و فضیلت و پاداش آن در روایات اهل بیت (ع) ذکر شده است.

 
وی خاطرنشان کرد: هیچ‌گاه تصور نکنید کسانی که شهید شده‌اند مرده‌اند بلکه زنده‌اند. در قرآن و روایات مطالب و مباحث فراوانی درباره شهید و شهادت وجود دارد.

 
این مرجع تقلید با بیان اینکه در زمینه جهاد در راه خدا باید رجل الهی وجود داشته باشد گفت: جهاد شامل ارزش الهی است و باید افرادی در این زمینه راه را برای بندگان خدا باز کنند.

 
وی عنوان کرد: مردان الهی از خداوند می‌خواهند که قدم‌های آنها را استوار کنند بنابراین با این نیت به میدان آمدند.

 
آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به نتایج جهاد گفت: کسی که می‌خواهد حکومت را به دست آورد راهی به جز جهاد ندارد و همچنین برای ایجاد ارزش‌ها و علوم الهی جهاد ضروری است.

 
وی تأکید کرد: باید به وسیله جهاد دشمنان را کنار زد تا از فساد جلوگیری شود اگر جهاد و شهادت نبود فساد، فحشا و امور خلاف نظام اسلامی به وسیله استبداد و استکبار در کشور حاکم می‌شد.

 
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه امنیت، سیاست و اقتصاد دینی در انقلاب اسلامی پیگیری می‌شود گفت: باید به جانبازان و بازماندگان شهدا خدمت شود. جانبازان زحمات و فشارهایی را تحمل می‌کنند تا به شهادت برسند.

 
وی قبول مسؤولیت حوزه شهادت را توفیقی بزرگ دانست و افزود: خواندن وصیت‌نامه شهدا اثرگذار است زیرا مشخص می‌شود این شهدا چه ویژگی‌هایی داشتند.

 
آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه هر ملتی که جهاد را ترک کند؛ فقر و ذلت گریبان‌گیر آنها می‌شود گفت: برای انجام جهاد لازم است آمادگی وجود داشته باشد، اکنون اگر آیت‌الله خامنه‌ای امر کنند میلیون‌ها انسان عاشق شهادت به میدان‌ها می‌روند.
کد مطلب : 231480