۱
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۱
سخنرانی ترامپ درباره «کشته شدن البغدادی»
رئیس‌جمهور آمریکا یک نشست خبری در کاخ سفید مدعی شد که واشنگتن «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی داعش را در شمال غرب سوریه کشت.
سخنرانی ترامپ درباره «کشته شدن البغدادی»
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، بعد از ساعت‌ها گمانه‌زنی رسانه‌ای و انتشار خبرها درباره کشته شدن «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی داعش، دونالد ترامپ یک نشست خبری در کاخ سفید ترتیب داده است.

 
نشریه «نیوزویک» بامداد امروز (یکشنبه) به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی از عملیات بالگردی نیروهای ویژه ارتش این کشور در استان «ادلب» سوریه علیه «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی «داعش» خبر داده و نوشته است که واشنگتن «با اطمینان بالا» معتقد است که بغدادی در این حمله کشته شده است.

 
با گذشت چندین ساعت از انتشار این خبر، خبرنگار شبکه فاکس نیوز خبر داد که هویت جسد سرکرده گروهک تروریستی داعش تایید شده است.

 
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در ابتدای این نشست خبری مدعی شد که آمریکا توانست ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش را از بین ببرد.

 
به ادعای او، دولت آمریکا طی سال‌های اخیر بعد از از بین بردن خلافت ادعایی داعش در سوریه و عراق، در جستجو برای یافتن و از بین بردن البغدادی بوده است.

 
دونالد ترامپ مدعی شد که «جهان امروز با کشتن ابوبکر البغدادی به یک مکان امن‌تر تبدیل شده است».

 
رئیس‌جمهور آمریکا در این نشست خبری از روسیه، ترکیه، عراق و کُردهای سوری برای کمک به واشنگتن برای هدف قرار دادن البغدادی تشکر کرد.

 
ترامپ درباره کمک‌ روسیه به عملیات ادعایی آمریکا در سوریه علیه البغداید گفت: «روسیه عالی بود، آنها به ما در انجام پرواز از بخشی از مناطق تحت کنترل آنها در سوریه کمک کردند. عراق هم عالی بود».
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 271242
۱۳۹۸-۰۸-۰۵ ۱۸:۵۴:۴۷
امان از این همه ساده لوحی. کدام سند؟ کدام جسد؟ فقط بهانه ترامپ برای خروج از سوریه جور شد و هم الان شیعیان عراق به با خیال اینکه دیگر دشمنی نیست راحت تر به جان هم می افتند. اصلا سعودی برای همین دستور داده که سنی های عراق وارد دعوا نشوند چون ممکن است ورود آنها به صحنه شیعیان را متحد کند.