توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲
مسکو: ناتو یک بلوک نظامی کاملا بی‌فایده است
وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به تکرار اتهامات بی‌اساس ناتو نسبت به مسکو، پیمان آتلانتیک شمالی را یک بلوک نظامی بی‌فایده نامید که گزافه گویی‌هایش حد و مرزی نمی‌شناسد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به بیانیه پایانی نشست سران ناتو، پیمان اتلانتیک شمالی را یک بلوک نظامی بی‌فایده ارزیابی کرد.

 
در بیانیه کوتاهی در این رابطه آمده است: «در حالیکه بلوک نظامی بی‌فایده ناتو همچنان روسیه را به اقدامات تحریک آمیز متهم کرده و در بروکسل به دندان تیز نشان دادن به مسکو ادامه می‌دهند، ما مشغول تماشای مسابقات فوتبال جام جهانی هستیم.»

 
پیش از این رهبران کشورهای عضو ناتو در بیانیه پایانی خود اعلام کردند که اقدامات روسیه در مرزهای کشورهای ناتو تهدیدآمیز است. آنها همچنین روسیه را به استقرار موشک‌های مدرن دارای ویژگی‌های دوگانه در منطقه کالینینگراد متهم کردند. علاوه بر این، رهبران ناتو گفته‌اند که ظاهراً حریم هوایی کشورهای عضو این پیمان از سوی روسیه مکراا نقض شده و این کشور به تقویت توان نظامی خویش در شبه جزیره کریمه ادامه می‌دهد.

 
"کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در واکنش به این اتهامات، ادعاهای وارده از سوی ناتو به روسیه را پوچ و بی‌اساس نامیده و در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «آنچه در نشست سران ناتو اعلام شد، کاملا پوچ و بی ارزش است. ظاهرا گزافه گویی‌های آنها حد و مرزی نمی شناسد. این اتهامات در حالی است که ناتو خود در حال تقویت توان نظامی در نزدیکی مرزهای روسیه است.»
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 239437