توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰
آخرین وضعیت حل مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی آخرین اخبار از نشست نمایندگان سران قوا درباره مؤسسات اعتباری را تشریح کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری، گفت: بانک مرکزی برای پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران تا سقف یک میلیارد تومان زمان‌بندی لازم را انجام داده است، تا تمامی سپرده‌گذاران به یک باره به بانک مراجعه نکنند و برای مراجعه هرکدام روز خاصی را در نظر گرفته تا مشکل خاصی ایجاد نشود.


وی درباره گلایه برخی سپرده‌گذاران از عدم پرداخت مطالبات در موعد مقرر، افزود: اعتبار مورد نیاز برای پرداخت مطالبات اختصاص یافته و حساب‌های سپرده‌گذاران موجود است؛ لذا بانک‌ها باید مطالبات را پرداخت کنند، البته موضوع راستی‌آزمایی اندکی زمان پرداخت را طولانی کرده است.

 
پزشکیان است، ادامه داد: 29 هزار نفر اظهار کرده‌اند که بیش از  200 میلیون تومان در مؤسسات مالی و اعتباری سپرده داشته‌اند، اما زمانی که راستی‌آزمایی و شفاف‌سازی شده است، تعداد آنها به 25 هزار نفر کاهش یافته است، که این موضوع از تحمیل ضرر به بیت‌المال جلوگیری کرده است.

 
به گزارش خانه ملت نایب رئیس مجلس با بیان اینکه تاکنون مطالبات بیش از 6 هزار نفر از سپرده‌گذاران بیشتر از 200 میلیون تومان سپرده پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: پرداخت مطالبات  19 هزار نفر از این افراد باقی مانده است که مقرر شده به زودی مطالبات این تعداد از سپرده‌گذاران نیز پرداخت شود.
کد مطلب : 239554