توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۷
دو ماه از وعده یک‌هفته‌ای استاندار تهران گذشت
بیش از دو ماه از وعده یک‌هفته‌ای استاندار تهران مبنی بر اعلام اسامی اعضای شورای شهر متخلف که برای برگزاری ششمین دوره مسابقات فوتسال شوراهای اسلامی استان تهران به جزیره زیبای کیش سفرکرده بودند، می‌گذرد و همچنان افکار عمومی منتظر پاسخگویی استاندار تهران هستند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز علی یعقوبی اعظم: اواخر خردادماه امسال بود که تعدادی از شورای شهرهای استان تهران برای انجام ششمین دوره از مسابقات فوتسال شوراهای اسلامی استان به جزیره کیش سفر کردند.
 
ماجرا از انتشار یک سند با سربرگ شهرداری پاکدشت و تصاویر اعضای شوراهای استان تهران در این جزیره شروع شد، این موضوع به مدت یک هفته و به‌طور مداوم باعث واکنش‌های مختلفی از سوی مردم در فضای مجازی شد.
 
استاندار تهران در روز 27 خرداد و پس از گذشت یک هفته از برگزاری این مسابقه در قالب توئیتی در انتقاد به این موضوع اعلام کرد: «آرای مردم حق الناس و شفاف سازی منابع مالی برگزاری مسابقات فوتسال از سوی اعضای شوراهای اسلامی استان تهران در جزیره کیش به منزله حفظ حقوق بیت المال و صیانت از آرای است، در شرایط جنگ اقتصادی هیچ توجیهی برای برگزاری مسابقات کیلومترها دورتر از استان تهران پذیرفتنی نیست».
 
 

 
اما همچنان حساسیت مردم و افکار عمومی نسبت به این موضوع فروکش نکرد که استاندار تهران در روز 28 خرداد و یک روز از پس از انتشار توییت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: شوراهای شهر متخلف تا پایان هفته آینده مشخص و اعلام می‌شوند.
 
اما در حال حاضر بیش از دو ماه از وعده یک‌هفته‌ای استاندار تهران می‌گذرد و هنوز که هنوز است همچنان اسامی شوراهای متخلف اعلام‌نشده البته مدیر روابط عمومی استانداری تهران به‌واسطه پیگیری و مطالبه خبرنگار فارس طی چند گفت‌وگو اعلام کرد: همچنان موضوع شوراهای شهر در دست بررسی بوده و هنوز به اتمام نرسیده است.
 
چندی پیش نیز الهام فخاری رئیس شورای اسلامی استان تهران در دیگر رسانه‌ها در اظهارنظر جالبی  عنوان کرده بود: «هزینه مسابقات کیش از بودجه شورا نبود»!
 
دو تن از رؤسای شوراهای شهر در غرب  وشرق استان تهران که نخواستند نامشان فاش شود از تصویب هزینه‌ سفر مسابقات فوتسال کیش توسط فرمانداران در کمیته‌های انطباق شهرستان‌ها خبر دادند.
 
افکار عمومی همچنان منتظر اعلام اسامی شوراهای متخلف هستند اما چون مدت زیادی از وعده استاندار می‌گذرد، این بی‌رغبتی یا عدم اعلام اسامی از طرف استانداری تهران علاوه بر بدقولی آقای استاندار عدم برخورد عملی با این اسراف‌های مالی با وجود موضع‌گیری‌های برخوردی رسانه‌ای می‌دهد.
 
با توجه به اینکه بیش از دو ماه از تخلف شوراهای اسلامی استان تهران می‌گذرد اما همچنان اسامی این متخلفان توسط استانداری به رسانه‌ها و مردم اعلام‌نشده است، دانستن اسامی اعضای شورای شهرهایی که دغدغه حل مشکلات مردم را نداشته و از بودجه بیت‌المال برای خوش‌گذرانی در جزیره زیبای کیش استفاده می‌کنند از تکرار این اتفاقات در استان‌ تهران جلوگیری می‌کند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 267265