توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹
کدام صلح شهامت می خواهد!
آقای روحانی مخالف سخنان امام(ره) سخن نگویید!
رییس جمهور در خصوص صلح امام حسن علیه السلام مطالبی را بکار برد که با کمی کنکاش می توان فهمید که امام حسن علیه السلام در چه شرایطی با صلح تحمیلی موافقت کردند و قطعا مردم ایران اسلامی شانشان مبری از این است که با مردم بی وفا، پیمان شکن و قاتل ائمه علیهم السلام مقایسه شوند.
کدام صلح شهامت می خواهد!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز "صلح شهامت می خواهد" تیتر اصلی سایت هایی معاند شده است که از سخنان اخیر رییس جمهور در همایش تجلیل از خادمان قرآنی استخراج شده است.

بنا بر این گزارش شنبه 20 خرداد بود که حسن روحانی ریس جمهور در این همایش در خصوص صلح امام حسن علیه السلام مطالبی را بکار برد که با کمی کنکاش می توان فهمید که امام حسن علیه السلام در چه شرایطی با صلح تحمیلی موافقت کردند و قطعا مردم ایران اسلامی شانشان مبری از این است که با مردم بی وفا، پیمان شکن و قاتل ائمه علیهم السلام مقایسه شوند.

اما برای پرداختن به بحث ابتدا سه جمله کلیدی از سخنان رییس جمهور روحانی را ملاحظه نمایید:
«صبر و حلم برای صلح، سخت‌تر از صبر و استقامت در میدان جنگ است.»
«از جان گذشتن و شجاعت در میدان نبرد کار دشواری است، اما با این حال تحمل صلح بسیار دشوارتر از جنگیدن است.»
«شهامت بسیار زیادی می‌خواهد که انسان برای مصالح جامعه اسلامی در برابر دشمنان دست صلح دراز کند.»

به گزارش عصر امروز در خصوص سخنان فوق باید گفت که:

1- جناب آقای روحانی صبر و حلم در همه حالات سخت است حتی در میدان کارزار جایی که رزمندگان با نامردی های پشت جبهه مواجه می شدند که فعلا مجال پرداختن به این بحث نیست اما صبر و حلم در صلح هم در جایی کاربرد دارد که امام و پیشوای جامعه با نامردیهای یاران خود مواجه می شدند همانند صفین، یا دوران امام حسن علیه السلام.

جناب رییس جمهور امام خوبی های ما یعنی حسن ابن علی علیهما السلام در جایی تن به صلح دادند که سرداران نامردش خود را با پول و وعده و عید دشمن به آنان فروختند و لذا مجبور کردند امام را که از میانه راه جنگ، به نفع اسلام دست بکشند و بخاطر همین است که حضرت امام(ره) در خصوص ملت ایران چنین فرمودند: " من با جرأت مدعی هستم كه ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله ـ صلی الله علیه وآله ـ  و كوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین و حسین بن علی ـ صلوات الله و سلامه علیهما ـ می‌باشند. آن حجاز كه در عهد رسول الله ـ صلی الله علیه وآله ـ مسلمانان نیز اطاعت از ایشان نمی‌كردند و با بهانه‌هایی به جبهه نمی‌رفتند، كه خداوند تعالی در سوره «توبه» با آیاتی آنها را توبیخ فرموده و وعده عذاب داده است. و آنقدر به ایشان دروغ بستند كه به حسب نقل در منبر به آنان نفرین فرمودند. و آن اهل عراق و كوفه كه با امیرالمؤمنین آنقدر بدرفتاری كردند و از اطاعتش سر باز زدند كه شكایات آن حضرت از آنان در كتب نقل و تاریخ معروف است."

2- جناب رییس جمهور پس همانطور که می بینید این دست کشیدن از جنگ دشوار است زیرا وقتی مردمی ناسپاس همچون عهد امام حسن علیه السلام داشته باشید باید آبرو به خرج بدهی و پای صلح ناخواسته را امضا کنی و مردم ایران هیچگاه در طول انقلاب اسلامی چنین نبوده اند که شما آنها را با مردم بد عهد و پیمان شکن کوفه مقایسه می نمایید.

3- آقای روحانی بنا به نص صریح آیات الهی و روایات معتبر صلاح جامعه تا زمانی که گوش به فرمان امام المسلمین بدهند دست صلح دراز کردن به سوی دشمن نیست و اگر در سال 67 هم نبودند کسانی که بستر جام زهر را برای امام(ره) مهیا کردند خمینی(ره) ما تا آخرین قطره خون خویش تن به صلح ناخواسته نمی دادند لذا محبت نماید و مردم و سرداران عهد حاضر را با مردم ناسپاس صدر اسلام مقایسه ننمایید.
کد مطلب : 204769