توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۹
ثبت‌نام ۷۴۲۱ داوطلب در پایان روز پنجم
دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور از ثبت نام 7421 داوطلب تا پایان روز پنجم ثبت نام از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سیداسماعیل موسوی دبیر ستاد انتخابات وزارت کشور در پایان روز پنجم ثبت نام انتخابات مجلس با حضور در جمع خبرنگارانی که در ستاد انتخابات کشور حضور داشتند، گفت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی ثبت نام انتخابات مجلس هستیم، چون پیش بینی می شود که از فردا تعداد بیشتری ثبت نام کنند، برای سهولت کار، همکاران ما در ستاد انتخابات، اپلیکیشن موبایلی را تولید کرده اند که داوطلبان می توانند آن را دانلود کنند و در آن بخشی از اطلاعات خود را بارگذاری کنند تا زمان ثبت نامشان کمتر شود.

 
وی با ذکر اینکه تعداد ثبت نام کنندگان تا آخر روز پنجم ۷۴۲۱ نفر شامل ۸۲۱ زن ۶۶۰۰ مرد است، گفت: ۴ درصد از داوطلبان دارای سابقه نمایندگی در ادوار مختلف، ۲۶ درصد ایثارگر، ۴ درصد دارای تحصیلات حوزوی، ۱۳ درصد مقطع دکتری، ۷۸ درصد مقطع کارشناسی ارشد. 5 درصد لیسانس و کمتر از لیسانس هستند. 

 
موسوی گفت: استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان و فارس بیشترین داوطلب را داشتند.

 
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چگونه برخی با مدرک کارشناسی داوطلب شده اند، اظهار داشت: گفتیم جامعه ایثارگری و فرزندانشان و آزادگان و رزمندگان 6 ماهه از مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می شوند. نمایندگان هم مقطع تحصیلی بالاتری دارند.

 
سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره امکان تمدید مهلت ثبت نام انتخابات مجلس گفت: فعلا بنای تمدید نداریم.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 273367