توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
خاطره خوبی از دیگ پلوی سفارت انگلیس نداریم
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه از دیگ پلوی سفارت انگلیس خاطره خوبی نداریم، گفت: کسانی که در جشن تولد ملکه انگلیس در تهران شرکت می کنند باید بدانند که در مهمانی خون، مرگ و تاریکی شرکت می‌کند.
خاطره خوبی از دیگ پلوی سفارت انگلیس نداریم
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، پیام مرادی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور در میزگردی که با عنوان « جنبش دانشجویی و تبیین رفت و آمدهای دیپلماتیک» در این خبرگزاری برگزار شد، با اشاره به سفر « آبه شینزو» نخست‌وزیر کشور ژاپن به ایران گفت: در رابطه با این موضوع با توجه به اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا این احتمال وجود دارد که نخست وزیر ژاپن برای به اصطلاح میانجی‌گری یا انتقال پیام آمریکایی‌ها به ایران آمده باشد.

 
*  نخست وزیر ژاپن نباید اعتماد ملتش را با چسبندگی به آمریکایی ها خدشه‌دار کند

 
وی ادامه داد: شاید نخست وزیر ژاپن حادثه هیروشیما را از یاد برده باشد که آمریکایی‌ها با استفاده از یک سلاح کشتار جمعی یک حادثه خونین را در تاریخ ثبت کردند. شاید نخست وزیر ژاپن جنایات آمریکا در منطقه ما و در عراق، افغانستان، سوریه و دخالت آمریکا در ده‌ها کشور دیگر را از یاد برده باشد، اما ما قطعا اینها از یاد نبرده‌ایم.

 
مرادی اضافه کرد: تعجب‌آور این است که کسی با پیام آمریکایی‌ها وارد ایران شده که طعم خیانت آمریکایی‌ها را بارها چشیده است و سوال این است که  نخست وزیر ژاپن با چه هدفی وارد ایران شده و چطور این امکان را برای خودش دیده که بخواهد انتقال دهنده پیام آمریکایی ها باشد.

 
این فعال دانشجویی تصریح کرد: بنده فکر می‌کنم  نخست وزیر ژاپن نباید اعتماد ملتش را با چسبندگی به آمریکایی ها خدشه‌دار کند.

 
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل گفت: ما یک بار پای میز مذاکره با آمریکا نشسته‌ایم و طعم اعتماد به آمریکا را هم چشیده‌ایم و همه می دانند کسی که میز مذاکره را ترک کرد، آمریکایی ها بودند. این طبیعی است که آمریکا الان بخواهد ملت ایران رادر موضع ضعف قرار دهد ولی قطعا ما در موضع ضعف قرار نمی گیریم.

 
مرادی اضافه کرد: بنده فکر می کنم حضور آقای آبه شینزو مهر تائیدی باشد بر منطق درست جمهموری اسلامی که مقاومت در برابر زیاده خواهی ها است و نخست‌ وزیر ژاپن و نه هیچ کس دیگری نمی‌تواند ما را مجاب کند که از منطق خودمان دست بکشیم و به سمت یک حماقت دیپلماتیک پیش برویم و با کسانی که حداقل ترین منطق را هم ندارند به مذاکره بنشینیم.

 
* ما از دیگ پلوی سفارت انگلیس خاطره خوبی نداریم

 
وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشن تولد ملکه انگلیس در سفارت این کشور در تهران گفت: گفته می شود این یک جشن ملی است ولی چون از جزئیات این جشن چیزی منتشر نشده و مشخص نیست مدعوین آن چه کسانی هستند، این گمانه وجود دارد که برخی از هزینه‌های این مراسم بخواهد از سوی شرکت‌های ایرانی تامین شود.

 
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل تاکید کرد: ما از دیگ پلوی سفارت انگلیس و مهمانی‌های این سفارت اصلا خاطره خوبی نداریم. عواقب مهمانی‌هایی که در سفارت انگلیس برگزار شده معمولا گریبان ما را گرفته است. 

 
* مهمانان ایرانی جشن تولد ملکه انگلیس در تهران بدانند در مهمانی خون، مرگ و تاریکی شرکت می‌کند

 
این فعال دانشجویی گفت: سفیر انگلستان باید به ما حق بدهد که مشکوک و نگران باشیم، همین سفارت در تهران در سرنگونی دولت مصدق نقش آفرینی کرد، در حوادث منتهی به سال 88 ما از سفارت انگلیس خاطره خوبی نداریم و شاهد دخالت آنها در امور داخلی خود بودیم. البته نقاط مبهم و تاریک سیاسی زیاد دیگری در تاریخ ما وجود دارد که انگلیس در آن نقش داشته است.

 
وی اظهار داشت:کسانی که در مراسم جشن تولد ملکه انگلیس در تهران شرکت می کنند باید بدانند که در مهمانی خون، مهمانی مرگ و مهمانی تاریکی شرکت می‌کند و البته امیدوارم این شهامت را داشته باشند که بگویند چرا در سفارتخانه ای که روزی بانی کودتاه، قحطی و کشتار بوده، شرکت می‌کنند.

 
مرادی در خاتمه اظهار داشت: اگر کسی می‌خواهد اسپانسر برگزاری چنین مراسمی شود قطعا مورد سؤال است و قطعا با علامت منفی نخبگان و ملت‌ها مواجه خواهد شد و من فکر می کنم همه ما باید از هر سلیقه و گروهی به فکر منافع ملی‌مان باشیم.
کد مطلب : 263160