توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۲
پالایشگاه شازند را می‌خواستند به قیمت ۲.۴ میلیارد دلار واگذار کنند
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در دو سال گذشته پالایشگاه شازند را با ۲.۴ میلیارد دلار می‌خواستند واگذار کنند که اجازه ندادیم اما امروز به رقم ۸ میلیارد دلار رسیده است که اقدام بزرگی برای استان و کشور است.
Share/Save/Bookmark
به‌گزارش عصر امروز، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان مرکزی با اشاره به استفاده از فرصت‌ها اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در جامعه غنیمت شمردن فرصت‌ها و استفاده از آن‌هاست بنابراین باید فرصت‌ها را خوب بشناسیم و فرصت‌سوزی نکنیم، برای سال‌های آینده تدبیر کنیم تا فرصت‌های بزرگ داشته باشیم و فرصت‌های جدید ایجاد کنیم.

 وی افزود: فرصت‌ها را باید غنیمت شمرد، هر فردی که به جایگاهی می‌رسد حاصل زحمات و تلاش‌های بسیار است، بنابراین خانواده‌ها باید زمینه را برای فرزندان خود فراهم کنند چراکه در این صورت فرزندان در جامعه منشا برکات بسیار می‌شوند.

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد:  قبل از پیروزی انقلاب اسلامی این فرصت‌ها وجود نداشت اما از این سرزمین مقدس امامی آمد که در کالبد این ملت دمید و ملت هوشیار شدند و با گذشت چند سال از پیروزی انقلاب اسلامی به طور نسبی کارنامه بسیار درخشان و ارزشمندی داریم که این فرصت‌ها برای ملت، جبهه مقاومت و جهان بشریت ایجاد شد.

 دری نجف‌آبادی تصریح کرد: در یک جبهه دشمن، استکبار، صهیونیست، داعش، آل‌سعود، دشمنان قرآن و اسلام، تروریست و غیره هستند که ما در برابر دشمنان، امروز در جبهه انقلاب قرار داریم و از آن پاسداری می‌کنیم، در این جبهه صاحب قدرت، حکمت و عظمت هستیم که باید قدر آنها را  بدانیم در غیر این صورت به خود ظلم کرده‌ایم.

 وی بیان کرد: امروز در جایگاهی قرار داریم که جمهوری اسلامی ناو می‌سازد و در اقیانوس‌ها حرکت می‌کند که نشان‌دهنده قدرت بزرگ و افتخار‌آفرینی است، بنابراین در گذشته در زمینه صنایع دفاعی وابسته بودیم اما امروز صاحب فناوری و تکنولوژی بسیار پیشرفته در زمینه هوایی، دریایی، زمینی، پهپادها و غیره هستیم که قابل مقایسه نیست.

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عنوان کرد:  در طول تاریخ امروز کشور از عظمت و جایگاه بالایی برخوردار است به طوری‌که در بُعد علمی، نظامی، پزشکی، مبارزه با کرونا و غیره پیشرفت‌های خوبی کسب کردیم، با وجود مشکلات و مسائل جانبی اما همه باید به دنبال سربلندی،  عزت و عظمت و اقتدار کشور در عرصه جهانی باشیم.

دری‌نجف‌آبادی با اشاره به اینکه باید قدر کشور را که کشور هزاران ساله،  کشور امام زمان(عج)، اربعین، امام(ره)، مقام معظم رهبری و  شهدای افتخارآمیز است بدانیم، گفت: با توجه به اینکه استان مرکزی در عرصه‌های مختلف با همکاری خیران،  طلاب، روحانیان، پزشکان، دستگاه‌ها و غیره صحنه‌هایی از ایثار و همدلی را ایجاد کرده با در پیش بودن دهه فجر  باید از این فرصت نیز به خوبی استفاده شود و با تمام وجود از آرمان‌های انقلاب، نظام و شهید سلیمانی دفاع کنیم.

وی بیان کرد: همه دستگاه‌ها و اقشار مردمی و دانشگاه‌ها با رشد علمی و مهارتی و غیره  باید دست به دست هم دهیم تا از گردنه‌های سخت عبور کنیم، در دوران جنگ کشور در شرایط بسیار سخت و دشواری قرار داشت اما با همکاری و همیاری از این روزها عبور کردیم بنابراین با توجه به اینکه امروز در یک کشتی هستیم باید در برابر عظمت کشتی احساس مسئولیت کنیم.

 نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد:  باید یک میلیون و 800 هزار روغن نباتی وارد کنیم اما  این کار نیازمند دلار از عراق، چین و هند است که به کشور دلار مورد نیاز نمی‌دهند بنابراین در این زمینه مشکلاتی وجود دارد.

دری نجف‌‌آبادی با اشاره به مصرف گاز و برق در کشور گفت:  باید 620 میلیون متر مکعب گاز به شبکه تزریق شود که میزان بالایی است بنابراین باید با صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق شرایط را مدیریت کرد و  باید با عقل و شعور و منطق واقعیت‌ها را درک کنیم به طوری که باید صرفه‌جویی کرد تا منجر به قطعی برق شهرک صنعتی و غیره نشود و برق و گاز باید برای تولید مصرف شود.

وی افزود: زمانی که پالایشگاه، پتروشیمی و در کنار آن نیروگاه ساخته شد به این منظور بود که مازوت پالایشگاه به نیروگاه رود و دولت و شورای عالی امنیت گفتند که در وضعیت اضطراری است که اگر روی هم انباشته شود با یک جرقه اتفاق بزرگی می‌افتد، شرایط اقتصادی کشور، مصرف گاز، برق، مازوت و غیره را باید درک کرد و مصرف بیش از اندازه خیانت به کشور است.

نماینده ولی ‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: در دو سال گذشته پالایشگاه شازند را با 2.4 میلیارد دلار می‌خواستند واگذار کنند که اجازه ندادیم اما امروز به رقم 8 میلیارد دلار رسیده که اقدام بزرگی برای استان و کشور است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 292618
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند