۳
توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۰
مدارک تحصیلی رئیس جمهور، منتخبان مجلس و همه مقامات باید بررسی شود
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به ضرورت راستی‌آزمایی مدارک تحصیلی مقامات و تائید نشدن مدرک تحصیلی منتخب تفرش گفت: مدارک تحصیلی رئیس جمهور، منتخبان مجلس و همه مقامات باید بررسی شود.
مدارک تحصیلی رئیس جمهور، منتخبان مجلس و همه مقامات باید بررسی شود
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جعل مدرک و سرقت علمی که از سوی برخی افراد و حتی مقامات انجام می شود، آثار سویی در جامعه دارد، گفت: در بررسی مدارک تحصیلی مقامات و مسئولین و اینکه مدارک چه کسی جعلی است یا غیر جعلی، اول باید مدرک تحصیلی رئیس جمهور و برادر وی بررسی شود.

وی افزود: آقای روحانی در دوره های مختلف فعالیت سیاسی خود مدارک تحصیلی متفاوت ارائه می کرد. مثلا در یک دوره انتخابات خود را دکترا حقوق معرفی اما دوره بعد فوق لیسانس ارائه می کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: سوال این است که اگر آقای روحانی از اول دکترا داشت چرا بعد از چهار سال نمایندگی، برای دوره بعد فوق لیسانس ارائه می کرد.

ابطحی همچنین به خدشه مدرک تحصیلی و دکترا حسین فریدون برادر رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: گزارش مدرک تحصیلی دکترای برادر رئیس جمهور هم در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی شد که نحوه تحصیل وی در دانشگاه مورد تائید قرار نگرفت.

وی اضافه کرد: سوال این است که چرا قوه قضائیه و شورای نگهبان تاکنون مدارک تحصیلی رئیس جمهور و برادر وی را بررسی نکرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آب از سرچشمه گل آلود است، گفت: ابتدا باید مدرک تحصیلی رئیس جمهور و بعد باید مدارک تحصیلی همه مسئولین، مقامات، مدیران کل و نمایندگان مجلس و منتخبان مجلس یازدهم بررسی شود.

به گزارش فارس، سینا کمالخانی منتخب تفرش در مجلس یازدهم در هنگام ثبت نام برای انتخابات مجلس یازدهم، مدرک تحصیلی فوق لیسانس ارائه کرد که مدرک وی مورد تائید وزارت علوم قرار نگرفت و وی به رغم رای آوردن از حوزه انتخابیه اش، از راه یابی به مجلس باز ماند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 282213
۱۳۹۹-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۵:۵۹
از قوه قضاییه ومجلس وزا ت علوم تقاضاداریم مدرک حسن روحانی را استعلام کنند
 
۱۳۹۹-۰۲-۲۶ ۱۱:۳۰:۴۴
امیوارم که مجلس بعدی اولین کارش رسیدگی به مدرک تحصلی رییس جمهور باشد چون این آدم این ...
 
۱۳۹۹-۰۲-۳۰ ۱۸:۱۰:۳۸
از قوه قضاییه وزارت علوم تقاضا ذاریم که مدرک تحصیلی حسن روحانی وحسبن فریدون را استعلام کنید وبه ااطلاع ملت شریف برسانید که این دوبرادر مدارک تحصیلی را از کجا گرفته اند