توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
چه کسی روحانی را به دیدار متهم ارزی برد؟+عکس
چه کسی آقای روحانی را به دیدار یک مدیر رشوه‌بگیر و متخلف و متهم در پرونده بزرگ فساد اقتصادی برده است؟
چه کسی روحانی را به دیدار متهم ارزی برد؟+عکس
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز روز گذشته اولین جلسه دادگاه اتهامات برخی از مدیران سابق بانک مرکزی در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) تهران به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

نکته قابل تأمل دادگاه دیروز، متهم ردیف هشتم این پرونده است که مدیر اداره بین الملل بانک مرکزی بود.


بنا بر اعلام نماینده دادستان، سید رسول سجاد فرزند سید احمد متهم ردیف هشتم پرونده است. دریافت رشوه شامل ۷۰۰ عدد سکه تمام بهار آزادی از متهم اسدبیگی، ۲ قطعه شمش طلای ۱۰۰ گرمی از متهم سیفی، دریافت سکه بهار آزادی از متهمان آل علی، فرجام، حسین‌زاده و تیمور عامری، دریافت یک دستگاه آپارتمان به ارزش ۷۰۰ هزار دلار از متهم محمدرضا قائدی در قبال واگذاری قرارداد کارگزاری از سوی بانک مرکزی از موارد اتهامی سید رسول سجاد است. وی همچنین ۳۰ هزار دلار در قالب مستر کارت و ویزا کارت از متهم محمدرضا قائدی دریافت کرده است. با توجه به اینکه متهم سجاد در مورد رشوه‌های دریافتی اولاً اقرار داشته و با توجه به اینکه وکالت‌نامه واحد آپارتمان به نام همسر نامبرده بوده و همینطور کارت‌های اعتباری خارج از محل سکونت وی کشف شده است و با توجه به اظهار اعضای خانواده وی مبنی بر وجود آپارتمان در کشور اروپایی و تحویل گرفتن آن از متهم محمدرضا قائدی، اتهام سید رسول سجاد محرز و مسلم است.

در دادگاه دیروز نماینده دادستان کیفی پر از سکه را در دادگاه نشان داد و گفت: این‌ها قریب به ۴۰۰ سکه است که از منزل سجاد و صالحی کشف شده است.بخشی از رشوه‌های دریافتی رسول سجاد

بنا بر اعلام نماینده دادستان، این کیف پر از سکه از سوی سایر متهمان به عنوان رشوه به مدیران سابق بانک مرکزی از جمله رسول سجاد داده شده بود.

در ادامه این جلسه دادگاه یک کلیپ از اقاریر متهم سجاد پخش شد، در این اقاریر متهم سجاد می‌گوید در عید ۹۶ اسدبیگی تقویمی به او داده است که متوجه می‌شود تعدادی سکه در آن بوده است، متهم سجاد در این کلیپ اقرار می‌کند که یک بسته دیگری اسدبیگی به او می‌دهد که ۱۵۰ سکه در آن قرار داشته است، متهم سجاد می‌گوید این مسئله چند بار اتفاق افتاده است، اما اعلام می‌کند که درمجموع ۷۰۰ تا ۸۰۰ سکه به او داده شده است، در این کلیپ مشخص می‌شود ۲۴۰ سکه وکیوم صرافی اسدبیگی بوده است.

در ادامه جلسه دادگاه، فیلمی در خصوص اعمال نفوذ سجاد پیرامون تخصیص چند میلیون دلار ارز دولتی برای واردات قطعات کارخانه به امید اسد بیگی به نمایش درآمد.

موضوع جالب دفاعیات رسول سجاد در دادگاه دیروز این بود که او درباره رشوه‌هایی که در قالب بسته‌های چند صد تایی سکه دریافت می‌کرده گفت که نمی‌دانسته اینها رشوه است!

اما آنچه که فراتر از دادگاه دیروز قابل تأمل است، دیدار آقای رئیس‌جمهور با رسول سجاد در سال گذشته است.

بنا بر آنچه که پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری منتشر کرده، آقای روحانی در ۳۰ بهمن به خانه رسول سجاد رفته و از وی به عنوان جانباز دفاع مقدس، تقدیر کرده است.

این در حالی است که گفته می‌شود این دیدار در فاصله بین آزادی رسول سجاد از بازداشت با قرار وثیقه تا زمان برپایی دادگاه او بوده است؛ یعنی آقای روحانی به دیدار یک متهم فساد اقتصادی رفته است.


دیدار روحانی با متهم فساد اقتصادی

قطعاً در این زمینه دفتر ریاست جمهوری مقصر است که آقای روحانی را به دیدار یک مدیر متخلف و متهم در پرونده بزرگ فساد اقتصادی برده و شائبه حمایت رئیس‌جمهور از متخلفان ارزی را ایجاد کرده است.
مرجع : مشرق
کد مطلب : 284960