توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵
ولایتی: اجازه دخالت بیگانگان در حوزه موشکی را نمی‌دهیم
مشاور امور بین الملل رهبرانقلاب می‌گوید: موشک یک وسیله دفاعی است و موضوع توسعه فناوری موشکی ایران به کسی ربطی ندارد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری درامور بین الملل در حاشیه دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا در جمع خبرنگاران گفت: جلسه‌ای با کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا داشتیم که حدود بیش از یک ساعت طول کشید و در این جلسه گفتگوهایی درباره روابط ایران و اروپا مطرح شد.


ولایتی در ادامه تصریح کرد: صحبت‌هایی درباره منطقه و موضع جمهوری اسلامی  ایران درباره سوریه، یمن و عراق داشتیم و علت کمک ما به این کشورها و ارزیابی ما از آینده این کشورها -که کاملا قانع بود- و همچنین درباره کمک ایران به این کشورها نیز مباحثی مطرح شد.

 
وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی مشتاق به توسعه روابط با ایران هستند، افزود: تنها کشوری که آنها امید دارند بتواند در این منطقه به عنوان محور آرامش و جلوگیری کننده از فروپاشی کشورها فعالیت کنند ایران است و صراحتا گفتند امیدشان برای برقراری صلح و امنیت در منطقه ایران است. آنها لیبی را به عنوان نمونه‌ای بد از دخالت بیگانگان مثال زدند که چطور دخالت های برخی کشورها اروپایی و عربی باعث از هم پاشیدگی لیبی شد. بر همین اساس ما اجازه نمی‌دهیم سایر کشورهای دوست ما به این سرنوشت گرفتار شوند.

 
مشاور مقام معظم رهبری درامور بین الملل درباره بحث‌های شکل گرفته در موضوع دفاعی خاطرنشان کرد: موشک یک وسیله دفاعی است و هر کشور براساس اقتضائات خود سیستم دفاعی خود را انتخاب می‌کند و ما هم برای دفاع از کشورمان براساس مصالح ملی در مسیر تکامل یافتن این موشک‌ها عمل می‌کنیم و این موضوع ربطی به کشورهای بیگانه ندارد و اجازه دخالت به دیگران را نمی‌دهیم. 
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 229664
شما کدامیک را در نوسانات شدید ارز مقصر می دانید؟
دولت اصلاح طلب روحانی
طمع مردم