توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۴
جمع‌آوری ۳۰۰ میلیارد ریال زکات در استان گلستان
مدیرکل کمیته امداد گلستان با اشاره به افزایش ۲۶۵ درصدی جمع‌آوری زکات در استان از ابتدای امسال تاکنون گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۰۰ میلیارد ریال زکات در گلستان جمع‌آوری ‌شود.
جمع‌آوری  ۳۰۰ میلیارد ریال زکات در استان گلستان
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، امان الله حسین‌پور ظهر امروز در جلسه شورای زکات استان گلستان در دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه استان گلستان با تحقق صدوده درصد تعهد زکات توانسته است رتبه اول کشور را کسب کند اظهار داشت: در سال 95 بالغ بر 23 میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شد که نسبت به سال قبل از آن 15 درصد رشد داشته است.

 
وی افزود: 70 درصد زکات جمع‌آوری شده در استان گلستان صرف نیازمندان و 30 درصد صرف پروژه‌های عمرانی شده است.

 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان تصریح کرد: : در سال 96 نیز همانند سال گذشته برای استان گلستان 21 میلیارد تومان توافق جمع‌آوری درنظر گرفته شده که تاکنون با جمع آوری یک میلیارد و 700 میلیون تومان نسبت به سال گذشته 265 درصد رشد داشته است.

 
حسین‌پور اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بیش از 30 میلیارد تومان زکات در استان گلستان جمع‌آوری شود.

 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان گفت: سال گذشته شهرستان‌های آق‌قلا و مراوه‌تپه بالاترین سطح اجرای تعهد و شهرستان‌های کلاله و گنبدکاووس رتبه نخست رقم ریالی زکات را داشتند.

 
آیت‌الله سیدکاظم  نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان هم در این جلسه گفت: در دهه آخر ماه مبارک رمضان قرار داریم و باید نسبت به این دهه توجه ویژه‌ای نشان دهیم.

 
امام جمعه گرگان اظهار کرد: پرداخت زکات یکی از مواردی است که باید توجه شود و اگر بخواهیم به آن نگاه فردی داشته باشیم هر فردی در هر جایی که بخواهد می‌تواند زکات مال خود را خرج کند.

 
آیت‌الله نورمفیدی تصریح کرد: زمانی که زکات جنبه حاکمیتی پیدا می‌کند نمی‌شود با دید فردی به آن نگاه کرد بلکه باید تمام فعالیت‌های مرتبط به آن را نظام‌مند در نظر گرفت.

 
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان اظهار کرد: زمانی که زکات در اختیار خود افراد قرار گیرد نیازی به متولی ندارد اما زمانی که نهادی برای جمع‌آوری آن تأسیس می شود لازم است پروژه‌های بزرگی برای مردم انجام شود تا مردم بدانند زکاتی که پرداخت کرده‌اند در چه راهی صرف شده است.

 
آیت‌الله نورمفیدی با اشاره به پروژه‌های عمرانی در روستاها که از منبع زکات ساخته می‌شوند، گفت: شاید سال‌های ابتدایی این پروژه‌ها اندک باشند اما با گسترش آن‌ها مردم تشویق به پرداخت زکات می‌شوند.
کد مطلب : 205859