توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
رها سازی اقتصاد و معیشت مردم با چه نیتی صورت می گیرد؟!
برای کسانی که فضای رسانه ای را رصد می کنند بوضوح این امر مشخص است که بین جریانانت استحاله طلب داخلی و خارجی نوعی "زبان و استراتژی مشترک" برای تغییر رفتارهای منطقه ای و جهانی و در نگاهی وسیعتر براندازی و تغییر نظام سیاسی آنگونه که کدخدا می خواهد و می پسندد بوجود آمده است.
رها سازی اقتصاد و معیشت مردم با چه نیتی صورت می گیرد؟!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز برای کسانی که فضای رسانه ای را رصد می کنند بوضوح این امر مشخص است که بین جریانانت استحاله طلب داخلی و خارجی نوعی "زبان و استراتژی مشترک" برای تغییر رفتارهای منطقه ای و جهانی و در نگاهی وسیعتر براندازی و تغییر نظام سیاسی آنگونه که کدخدا می خواهد و می پسندد بوجود آمده است.

نگرانی بسیاری درباره حساسیت سال 98 در ابعاد مختلف در رابطه با ادعای صدر الاشاره نیز به صورتهای مختلف بیان می شود ملاحظه کنید:

1- یکی می گوید در روند سیر بازگشت فتنه ها در یک دوره ده ساله که تاریخ انقلاب اسلامی نیز موید آن است بنا به روال، امسال نیز سال بروز فتنه ای دیگری است. شایان ذکر است فتنه های 78، 88 و امسال نیز فتنه 98 بر همین مبنا قرار دارد.

2- یکی می گوید فتنه 98، شدیدترین فتنه ها خواهد بود و استدالشان نیز این است که اگر فتنه ها را به کلاسهای مدرسه تشبیه کنیم که در آن هر سال به نسبت سال بعد سخت تر و مشکل تر است درنتیجه در رده سوم و یا چهارم فتنه های سریالی بدون اینکه قصد ایجاد رعب و وحشت داشته باشیم فتنه امسال از شدت و حدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

3- برخی ها نیز قبول دارند که امسال سال فتنه در روند ده ساله خود است اما تقسیم بندی جمعیتی بدنه اجتماعی که فتنه گران روی آنها حساب باز کرده اند تغییرات مهمی کرده است. در استدلال این گروه اینگونه بیان می شود که فتنه سال 78 فتنه نخبگانی و از مراکز دانشگاهی و با گمراه کردن دانشجویان پا به میدان مبارزه با انقلاب اسلامی و جنگ نیابتی غرب با ایران گذارده بود لاکن بدلیل کوچک بودن بدنه اجتماعی و کم سو بودن آن در مجموعه جامعه ایران نتوانست کاری از پیش ببرد و رو به افول نهاد. فتنه گران سال 88 تلاش کردند با شناخت دلایل شکست فتنه 78 بدنه اجتماعی جامعه را به اقشار مردمی و خصوصا اقشار مستضعف سرایت دهند لاکن در چاشنی این امر "دروغ وتقلب را بعنوان رمز براندازی" عقبه این فتنه انتخاب کردند غافل از آنکه مردمسالاری دینی انقلاب بارها مردم را در این مسیر قرار داده و حتی فتنه گران نیز یقین به موفقیت این عقبه و باور پذیری آن در میان مردم جامعه هدف نداشتند در نتیجه درست است که ماهها کشور را درگیر بحران مشروعیت و مقبولیت نشان دادند لاکن در نهایت این فتنه نیز رو به خاموشی نهاد و با دستگیری و اعتراف فتنه گران ابعاد خیانت بار آن برای مردم مشخص شد.

4- حالا در سال 1398 فتنه گران برای رسیدن به هدف عقبه فکری و فرآیند آماده سازی ذهنی جامعه، مردم را در محوری دیگر و از سالها پیش آغاز کرده اند و آن چیزی نیست جز نشانه رفتن "سفره معیشت و سطح رفاه مردم " از طریق رها سازی بازار و روند روزانه و ساعتی و حتی دقیقه ای قیمت اقلام مورد نیاز مردم . در این پازل خطرناک بصورت پلکانی از قیمت خودرو ها شروع و در سال جاری به قیمت اقلام مصرفی چون؛ مواد لبنی و خوردنی و آشامیدنی روزمره مردم به نقطه اوج خود رسیده و این روند نیز با شدت و ضعف همچنان ادامه دارد.

نکته جالب در این امر "بی تحرکی و فقدان نظارت فعال سازمانهای نظارتی و دولتی " است. بعنوان کسی که این فضا را رصد می کند و با نظرات مردم و صاحبظران آشنایی دارد سخن یکی از نمایندگان مجلس را شاهدی به عنوان این ادعا می آورم.

امیر خجسته نماینده همدان و عضو کمیسیون اصل ۹۰ به تازگی در مصاحبه با مشرق گفته است گرانی‌ها نشان از اوضاع‌واحوال آشفته‌ای دارد که تیم اقتصادی دولت ایجاد می‌کند. نمی‌گوییم تیم اقتصادی دولت این کارها را انجام می‌دهد، اما نسبت به این مشکلات و گرانی‌ها بی‌تفاوت هستند و مردم هم به سکوت آنها شک کرده‌اند. (1)

شک کردن در اینجا معنایی عجیبی پیدا می کند که ارتباط آن را با مطالب بالا به عهده خواننده محترم می گذریم. وقتی دولتی که بعنوان کارفرمای کل و ناظر ارشد تمام کشور شناخته می شود متهم و در مظان اتهام سکوت و شکاکیت مردم در عامل بودن در رها سازی بازار و دنبال کردن اهداف سیاسی خاصی که آنرا باید در خارج از مرزهای جغرافیایی جستجو کرد قرار می گیرد این یعنی "آماده کردن و ایجاد عقبه فکری – اجتماعی " برای اهداف سیاسی.

در مجموع رفتارها و مواضع سیاسی سیاستمداران داخل و خارج نیز هماهنگی عجیبی را باز نشر می دهد: جداسازی میان اصلاح طلبان و اعتدالیون بعد از 6 سال بهره برداری از مواهب قدرتمداری در پاستور/ گرم نگه داشتن نام فتنه گران با گزارشات روزانه و میدانی از ایشان/ یادآوری وعده های دولت و نمایندگان لیست امید مجلس دهم درباره حصریون در حالی که درباره وضعیت معیشت سخت و ریاضت مدارانه مردم سخنی نمی گویند/ گرا دادن اعلام آمادگی برای مذاکرات مستقیم و حتی غیر مستقیم از سوی برخی نمایندگان و دولتمردان به غرب و خصوصا آمریکا/ ایجاد پروپاگاندای رسانه ای درباره قریب الوقوع بودن جنگ و بحران در خلیج فارس و فروش نفت و.... همه و همه نشان می دهد که اگر فتنه ای هم پیش رو باشد فتنه ای با فعال بودن خط نفوذ در میان برخی دولتمردان و استحاله طلبان با همراهی دشمنان حاضر در منطقه خلیج فارس خواهد بود.

البته باید توجه داشت که به کلام رهبر معظم انقلاب جنگی رخ نخواهد داد اما این منافاتی با این موضوع ندارد که راه انداختن بازی روانی جنگ شاید بتواند استراتژی "کلیدیسم" موفق در سال 92 و 96 را بازهم پیروز میدان سازد لاکن بنظر می آید چاقویی که اصلاح طلبان و اعتدالیون برای مردم و جناح رقیب ساخته و دو نوبت با آن ایشان را از میدان بدر کردند امروز دست خودشان را تکه تکه کرده و از میدان سیاست بیرون خواهد راند.

رضا احمد زاده
      
منبع :
1- مشرق / مردم درباره گرانی‌ها به دولت شک کرده‌اند / 21 اردیبهشت 1398 / کد خبر : 957694
کد مطلب : 260443