توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۶
شرط صعود قطعی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا
پرسپولیس در دیدار برگشت برابر الاهلی نتیجه را واگذار کرد تا در حساس‌ترین روزهای فصل فوتبالی ۹۸-۹۷ کارش را سخت‌تر از قبل کند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز مدعی اصلی جام قهرمانی لیگ برتر هجدهم و نایب قهرمان دور قبلی لیگ قهرمانان آسیا در دبی شکست بد موقعی روبروی الاهلی تجربه کرد. شکستی که روحیه کلی اعضای این تیم را برای ورود به هفته‌های حساس باقیمانده در لیگ برتر به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 
البته از طرفی می‌توان این شکست را مثبت هم تلقی کرد. پرسپولیسی که در دو فصل گذشته با وجود بسته بودن پنجره بسته و در نبود بازیکنان شاخص همیشگی اش با نیمکتی که تنها ۳ یا ۴ نفر روی آن نشسته بودند در لیگ قهرمان شد و به فینال لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ آسیا رسید، می‌تواند تیم جان سخت برانکو را دچار شوکی مثبت کرده و همین شکست زمینه قهرمانی سه باره پرسپولیس در لیگ برتر و صعودش از گروه D لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ آسیا بشود.

 
سرخپوشان ایران با وجود این باخت بدموقع، هنوز هم کلید صعود در دست خودشان است و در صورت بردن پاختاکور و السد قطعاً به عنوان یکی از دو تیم برتر گروه صعود خواهند کرد.


**کاری سخت‌تر از سخت!

 
حتی اگر پرسپولیس بازی برابر الاهلی را برنده می‌شد باز هم به اندازه کافی موانع بزرگ و سرسختی مانند سپاهان، تراکتورسازی، ماشین سازی و پارس جنوبی جم برای رسیدن به عنوان قهرمانی در لیگ برتر سد راه این تیم بودند ولی حالا با باختی که در دبی برای سرخپوشان پایتخت رقم خورد وضعیت از قبل هم سخت‌تر شده است. حالا پرسپولیس باید علاوه بر لیگ برتر که نیاز مبرم به دو برد متوالی برابر مدعیان جام دارد باید در لیگ قهرمانان نیز پاختاکور را در خانه اش شکست داده و روز آخر برابر السد برنده زمین را ترک کند!

 
**خیال راحت یا ناراحت؟

 
پرسپولیس در دو حالت به دیدار بعدی لیگ قهرمانان آسیا خواهد رسید! یا سپاهان و تراکتورسازی را شکست داده و با قدرت و مسجل شدن قهرمانی در لیگ برتر به ازبکستان می‌رسد و یا ناامید و امتیاز از دست داده در تهران و تبریز باید چمدان سفر به تاشکند را ببندد! خیال راحت پرسپولیس برای حمله به دروازه پاختاکور، مستلزم کسب برد برابر سپاهان و تراکتورسازی است که برای زمین زدن سرخپوشان تهرانی از هفته‌ها قبل به کمین نشسته و دورخیز کرده اند!

 
**عبور از دره اژدها!

 
پرسپولیسی‌ها در دو فصل گذشته بارها با چنین شرایطی رودررو بوده و البته موفق از آن سر برآوردند. این تیم در لیگ قهرمانان قبلی نیز با وجود مصدومیت، محرومیت و نیمکتِ برهوت تیمش موفق شد برای رسیدن به صدرنشینی گروهش در لیگ قهرمانان آسیا در تهران السد را با گل به خودی مرتضی پورعلی گنجی از پیش رو برداشته و بازی راحت تری را در دور یک هشتم نهایی تجربه کند. این تیم برای رسیدن به دور یک هشتم نهایی و البته قهرمانی سه باره در لیگ باید از دره اژدها بگذرد.

 
** یک نفر شجاع را مهار کند!

 
شجاع خلیل زاده باز هم اعتراض کرد و باز هم کارت زرد گرفت. مدافع ارزشمند پرسپولیس با رفتارهای این هفته‌هایش کم کم ارزش‌های فنی خود را زیر سوال برده و باعث شده تا مورد غضب هواداران پرسپولیس واقع شود. پرسپولیسی‌هایی که او را در دیدار رفت برابر الاهلی ستودند در پایان دیدار با همین تیم در دیدار برگشت به رغم گلزنی دوباره به این تیم سعودی، به ناآرامی‌هایی که درون زمین دارد معترض بودند. او بازی حساس برابر سپاهان را نیز به همین خاطر از دست داده و محروم است. شجاع معترض در ازبکستان هم قادر به همراهی پرسپولیس نیست!

 
**علیپور ناموفق در آسیا!

 
علی علیپور با به ثمر رساندن ۱۳ گل در لیگ برتر در رده دوم جدول گلزنان هجدهمین دوره لیگ برتر خلیج فارس پس از کی روش استنلی ایستاده است. او که تیمش جمعاً ۳۳ گل در لیگ به ثمر رسانده بیش از یک سوم گلهای پرسپولیس را زده است و سهم عمده‌ای در موفقیت‌های داخلی تیمش داشته اما همین شیر مازندرانی در لیگ قهرمانان آسیا در ۴ بازی (۳۶۰ دقیقه) فقط یک گل یعنی ۰.۲۵ گل در هر بازی را به ثمر رسانده است. علیپور در مصاف با الاهلی بارها موقعیت‌های گلزنی را از دست داد تا نشان دهد در قیاس با عملکردش در لیگ برتر، آماری به مراتب ضعیف‌تر دارد.

 
**تیم دوم پرسپولیس مقابل السد؟

 
با دریافت یک کارت زرد توسط علی علیپور این بازیکن به جمع ۵ بازیکن قبلی تک اخطاره پرسپولیس اضافه شد تا همچنان این تیم به اندازه نیمی از یک تیم، بازیکن در خطر محرومیت داشته باشد. در حقیقت اگر علیپور و سید جلال حسینی، مهدی ترابی، مهدی شیری، بشار رسن و بودیمیر در بازی برابر پاختاکور کارت زرد بگیرند دیدار با السد را از دست داده و تیم نیمکت نشین برانکو باید مصاف حیاتی روز آخر برای تعیین سرنوشت را بازی کند. یادمان باشد در دیدار رفت دو تیم در تهران داور اردنی ۵ کارت زرد به بازیکنان دو تیم نشان داد.

 
**باز هم ازبک ها قبل از پیچ آخر!

 
فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان پرسپولیس برای رسیدن به آخرین دیدار دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باید در ازبکستان با نسف قارشی دیدار می‌کردند. مسابقه ماقبل آخر برابر السد قطر که در پیچ نهایی پیش از رسیدن به خط پایان، سد راه پرسپولیس بود. دیداری که در خانه حریف ۰-۰ شد و تکلیف صعود پرسپولیس را به روز آخر کشاند. امسال باز هم هموطنان نسف قارشی ها (پاختاکوری ها) که خودشان هم شانس صعود دارند، قبل از رسیدن به السد سر راه سرخپوشان تهرانی می‌ایستند!

 
**لطمه از داوری!

 
به گزارش مشرق هنوز کارشناسان داوری دلیل پذیرش گل پاختاکور در دیدار رفت پرسپولیس را متوجه نشده اند. بررسی‌های انجام شده در مورد عملکرد محمد المخادمه، داور اردنی آن بازی نشان می‌دهد او اشتباهات تأثیرگذاری در نتیجه دیدار به ضرر پرسپولیس داشته و مانع از برد این تیم شده است. اشتباه فاحش تیم داوری این مسابقه روی گل نخست پاختاکور که هم آفساید بود و هم خطای مهاجم حریف روی نادری اتفاق افتاد که می‌توانست نتیجه بازی را تغییر دهد و حالا حداقل ۲ امتیاز بیشتر در دست پرسپولیس بود. گل بغداد بونجاح در بازی رفت مقابل السد هم در موقعیت آفساید به ثمر رسید تا پرسپولیس در دو بازی باقیمانده هم نگران داوری باشد.
کد مطلب : 258121