توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۰
ماهواره «ناهید 1» آماده تحویل به وزارت دفاع
وزیر ارتباطات با اشاره به پرتاب ماهواره ناهید یک گفت: ماهواره ناهید یک آماده تحویل به وزارت دفاع است و به زودی تحویل داده خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، صبح امروز نشست شورای هماهنگی ICT استان مرکزی با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فرمانداری ساوه تشکیل شد.

 
وزیر ارتباطات و فناوری در این نشست گفت: شرکت مخابرات موظف است ظرف سه ماه آینده تلفن مسکن مهر را باید برقرار کند.

 
محمد جواد آذری‌جهرمی تصریح کرد: پوشش شهری یک سایت همراه اول و یک سایت ایرانسل باید دایر شود و سه سایت موجود نیز باید ارتقا پیدا کند و در این سه ماه باید کار به سرانجام برسد.

 
وی افزود: پوشش جاده‌ای ساوه به سلفچگان (۸ کیلومتر) باید پوشش داده شود.

 
وزیر ارتباطات و فناوری بر ضرورت ایجاد دو سایت در مسیر نوبران و اخترآباد تاکید کرد و ادامه داد: تامین امکانات مورد نیاز این سایت‌ها با وزارتخانه و زمین و برق نیز بر عهده استانداری است.

 
آذری‌جهرمی بیان کرد: تامین ۵۶ کیلومتر فیبر در طراحی سال جاری نیست، اما ضرورت دارد علی رغم محدودیت‌های اعتباری این ۵۶ کیلومتر تامین اعتبار شود.

 
وی ادامه داد: در خصوص روستاها، سفر دیگری در ماه مهر به استان مرکزی خواهیم داشت، مردم در رابطه با پوشش منطقه زرندیه گلایه دارند که باید این نارضایتی برطرف شود.

 
وزیر ارتباطات و فناوری گفت: ۷۰ درصد هزینه‌های وزارتخانه ارزی و درآمدها صد در صد ریالی است، تاسیس اداره از جیب مردم صورت می‌گیرد اما این با منطق اقتصادی و کشور متناسب نیست و این  بروکراسی اداری ظلم به مردم است و اولویت باید خدمات رسانی به مردم باشد.

 
آذری‌جهرمی بیان داشت: وزارت ارتباطات ۲ هزار نفر بازنشسته داشته، اما یک ورودی نداشته است که این کمبود نیروی انسانی از چالش‌های جدی وزارت است.

 
وی افزود:‌ استان مرکزی استان صنعتی است جمعیت بالایی دارد، اما وضعیت دیتای آن وضعیت مناسبی نیست.

 
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به پرتاب ماهواره  ناهید یک گفت: ماهواره ناهید یک آماده تحویل به وزارت دفاع است و به زودی تحویل داده خواهد شد.

 
آذری‌جهرمی افزود: ماهواره ناهیدیک در مدار 250 کیلومتری زمین قرار می‌گیرد و طول ماندگاری آن در فضا حدود 2.5 ماه است که قرار است علاوه بر ماموریت مخابراتی، یکی از توانمندی‌ها و تکنولوژی‌های توسعه یافته توسط مهندسین ایرانی را آزمایش کند.  

 
 آذری جهرمی دایر کردن ارتباطات مخابراتی را از مزیت‌های این ماهواره برشمرد  و ادامه داد: زمان پرتاب ناهید از طریق وزارت دفاع اعلام می‌شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 267220