توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵
پاسخ مردم به دهان‌کجی سلبریتی‌ها
شور و نشاط مردم برای دیدن فیلم‌های جشنواره فیلم فجر نشان از آن دارد که مردم بیشتر از هنرمندان به جشنواره‌های فرهنگی و هنری کشور علاقه‌مندند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، با استقبال کم‌نظیر مردم از پیش‌فروش بلیت‌های سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر در سینماهای مردمی، در کم‌تر از نیم‌ساعت از آغاز پیش‌فروش، بلیت‌های اکثر سالن‌های نمایش‌دهنده فیلم‌های جشنواره فروخته شد.

 
تنها دقایقی پس از آغاز پیش فروش اینترنتی بلیت‌های سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، حدود ۵ هزار و هفتصد سری (حدود پنجاه و هشت هزار قطعه)  بلیت اینترنتی با موفقیت فروخته شد.


بر این اساس، در نیم ساعت اولیه آغاز پیش‌فروش اینترنتی، ظرفیت فروش بلیت مردمی سینماها در اکثر سالن‌ها بسته شده و در برخی سالن‌ها، تنها تعداد بسیار کمی باقی مانده است. استقبال مردم از پیش‌فروش اینترنتی سیوهشتمین جشنواره فیلم فجر بیش‌تر از سال‌های گذشته گزارش شده است.

 
این اتفاق جذاب در حالی رخ داد که در هفته‌ گذشته برخی انصراف‌ها از جشنواره‌های فجر رخ داد. برخی از هنرمندان و حتی آنان که در جشنواره‌ها اثری نداشتند و از آن طنزآمیزتر چهره‌هایی که سال‌ها است نه در تلویزیون و نه در سینما حضوری ندارند اقدام به تحریم جشنواره‌ها کردند. همانطور که در گزارش‌ها منتشر شد حتی احتمال نفوذ و ارتباط یکی از چهره‌های منتقد با شبکه‌ سعودی ایران اینترنشنال برای خط دادن به هنرمندان جهت انصراف از حضور در فیلم فجر وجود دارد.

 
بعد از آن بود که برخی از چهره‌های تلویزیون و سینما با انتشار پیام‌ها و یا مصاحبه با رسانه‌ها درباره انصراف هنرمندان از جشنواره، آن را کاری بیهوده خواندند و نقدهای شفافی به این جریان داشتند. آنقدر بیان شهاب حسینی صریح بود که بعد از دو روز  وی در پستی دیگر به نقدها و اتهاماتی که به او به خاطر متن قبلی شده بود واکنش نشان داد و از عقاید خود دفاع و نقد جدی به هنرمندانی کرد که در پروژه‌های دولتی شرکت می‌کنند و جشنواره دولتی را تحریم می‌کنند.

 
این گزارش نشان می‌دهد که مردم و علاقه‌مندان به جشنواره‌های فرهنگی و هنری بدون توجه به موج‌سواری‌های برخی از سلبریتی‌ها مبنی بر تحریم جشنواره فیلم فجر، مشتاق‌تر از سال قبل در عرض نیم ‌ساعت همه بلیط‌های جشنواره‌ را خریدند و برای تماشای فیلم‌های فجر در سالن‌های سینما لحظه شماری می‌کنند.

 
با این حساب باید گفت که دست‌های پشت پرده و وابسته به شبکه‌های سعودی برای جریان سازی تحریم جشنواره‌های فجر ناکام ماند و مانند همیشه برخی از چهره‌های هنری با فاصله زیاد از ملت و مردم به حاشیه رفته‌اند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 276194