توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۶
نامه بانک مرکزی درسلب صلاحیت مدیرعامل بانک شهر!
بانک مرکزی در نامه‌ای به پورزرندی مدیرعامل فعلی بانک شهر با اشاره به نامه قبلی این بانک در مورد لزوم استعفای وی از سمت مدیرعاملی و عضویت در هیات مدیره، ادامه فعالیت مدیرعامل سلب صلاحیت شده را غیرقانونی اعلام کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، معاونت نظارت بانک مرکزی روز گذشته در نامه‌‌ای به حسین محمد پورزرندی مدیرعامل بانک شهر در مورد ادامه فعالیت مدیرعامل این بانک تا زمان برگزاری مجمع عمومی سالیانه نوشت: بازگشت به نامه شماره 97/93427/م مورخ 1397/3/12 متضمن طرح این ادعا از سوی جنابعالی که نسبت به ادامه خدمت شما در سمت مدیرعاملی بانک شهر تا زمان برگزاری مجمع عمومی آن بانک مساعدت و موافقت شده است و با عنایت به مدارک و مستندات مکتوب نزد بانک مرکزی که خلاف دعاوی مطروحه از سوی شما را نشان می‌دهد. 

 
مقتضی است حداکثر تا پایان روز پنجشنبه مورخ 1397/3/24 نام مرجع موافقت کننده با ادامه تصدی شما در سمت مدیرعاملی آن بانک را همراه با مستندات مکتوب در این زمینه، به این مدیریت کل تسلیم نمایید.

 
همچنین پیرو نامه‌های شماره 97/52567 مورخ 1397/2/23 و شماره 97/43356 مورخ 1397/2/16 مبنی بر لزوم کناره‌گیری و استعفای جنابعالی از عضویت در هیات مدیره و مدیرعاملی بانک شهر و تعلل عامدانه شما از انجام این مهم، مجددا یادآوری می‌نماید که به موجب بند (ب) ماده (21) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، ادامه تصدی مدیرانی که صلاحیت آنها از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سلب شده است، در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی محسوب می‌شود.

 
به گزارش فارس، پس از آن روابط عمومی بانک شهر در واکنش به این نامه، به نقل از پورزرندی مدیرعامل این بانک نوشت: در این روزهای پایانی ماه پر برکت رمضان و در آستانه عید بزرگ مسلمانان انتظار می‌رود، از تهمت و افترا پرهیز کرده و اجازه ندهیم، خللی در خدمت رسانی بزرگترین حامی مالی شهروندان و مدیریت شهری وارد شود.

 
پورزرندی با بیان اینکه بانک شهر با عمر کم خود هم‌اکنون به عنوان یک نهاد مالی قوی و پیشرو در صنعت بانکداری فعالیت می‌کند، افزود: قطعا این گونه موارد نمی‌تواند ذره‌ای از اعتماد شهروندان به این بانک بکاهد.

 
وی با اشاره به ضرورت پیروی از اخلاق رسانه‌ای در جامعه خبری، تصریح کرد: اخلاقا نمی‌بایست در این شرایط خاص بنگاه‌های اقتصادی را با نشر مطالب نادرست با مشکل مواجه کنیم.

 
مدیرعامل بانک شهر همچنین با اشاره به نامه بانک مرکزی به این بانک، گفت: بعد از ارسال نامه از بانک مرکزی بلافاصله با معاونت محترم نظارت مذاکره و مستندات خواسته شده ارسال گردید و قطعا هیچ مشکلی در روند خدمت‌رسانی این بانک بوجود نخواهد آمد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 237791