توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۲
اردوغان هرگونه داد و ستد با ارز‌های خارجی را ممنوع کرد
رئیس جمهور ترکیه در تلاش برای حمایت از پول ملی کشورش خرید، فروش و اجاره اموال منقول و غیرمنقول را با ارز‌های خارجی ممنوع کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز پنجشنبه در راستای تلاش‌ها برای حمایت از واحد پول کشورش (لیره) که در ماه‌های اخیر چند درصد ارزش خود را از دست داده است، خرید، فروش و اجاره اموال منقول و غیرمنقول را با ارز‌های خارجی ممنوع کرد.

 
طبق حکم ریاست جمهوری ترکیه که روز پنجشنبه در روزنامه رسمی دولت این کشور منتشر شد، خرید، فروش و اجاره اموال منقول و غیرمنقول از روز پنجشنبه صرفا با لیره ترکیه آزاد است.

 
به موجب این حکم معاملات یاد شده را نمی‌توان با ارز‌های خارجی شاخص‌گذاری کرد، اما ممکن است وزارت دارایی ترکیه در برخی موارد استثنائاتی در این زمینه قائل شود.

 
فروشندگان و صاحبان اموال ۳۰ روز فرصت دارند مبالغ مورد نظر در معاملات خود را به لیره ترکیه تبدیل کنند و وضعیت معاملات خود را قانونی کنند.

 
رجب طیب اردوغان این تدبیر را با هدف حمایت هر چه بیشتر از واحد پول ملی کشورش که از ابتدای سال تاکنون حدود ۴۰ درصد ارزش خود را در برابر دلار از دست داده، به اجرا گذاشته است.

 
به گزارش باشگاه خبرنگاران اردوغان در همین رابطه از هموطنان خود خواسته بود در برابر افزایش قیمت دلار وحشت زده نشوند و برای اعلام همبستگی با دولت، ذخیره‌های مالی خود به شکل طلا یا ارز را به لیر ترکیه تبدیل کنند تا کشورشان در جنگ استقلال پیروز شود.
کد مطلب : 242795