توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۳
۸۵ درصد پروتکل‌ها در کنکور دکتری رعایت شد
حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی به نقل از وزیر بهداشت در جلسه امروز کمیسیون آموزش گفت: در کنکور دکتری ۸۵ درصد پروتکل‌ها رعایت شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون اظهار داشت:‌ در جلسه امروز تصمیمی درباره زمان برگزاری کنکور گرفته نشد هرچند که وزرای علوم، بهداشت، ورزش و رئیس سازمان سنجش سازوکارهای برگزاری کنکور را با حضور اعضای این کمیسیون بررسی کردند.

وی به نقل از وزیر بهداشت افزود: آقای نمکی اعلام کرد در کنکور دکتری ۸۵ تا ۹۰ درصد پروتکل های بهداشتی رعایت شده است. البته باید دقت بیشتری برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد صورت گیرد تا درصد بالاتری از پروتکل‌ها رعایت شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: وزیر بهداشت در این نشست گفت: از سوی این وزارتخانه بازرسانی برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آزمون‌های سراسری در نظر گرفته شده اما باید مسئولان برگزاری کنکور درباره نحوه رعایت این پروتکل‌ها تصمیمات قاطعانه‌تری بگیرند و با تردید حرف نزنند. ضمن اینکه وزیر بهداشت اعلام کرد ممکن است وضعیت کرونا در فصل پاییز به دلیل تلاقی با ویروس کرونا بدتر شود لذا باید کنکور یا برگزار شود و یا کلاً لغو شود.

فلاحی خاطرنشان کرد: وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش بر برگزاری کنکور مصر هستند این در حالی است که وزیر ورزش هم اعلام کرد که کل ورزشگاه‌های این وزارتخانه و تمامی ظرفیت‌های ان‌جی‌اوها برای برگزاری آزمون در اختیار مسئولان است.

وی افزود: قرار شد فردا نشستی با حضور نمکی، غلامی، وزرای بهداشت علوم و نمایندگان مخالف و موافق برگزاری آزمون از کمیسیون‌های بهداشت و آموزش مجلس در محل وزارت بهداشت برگزار شود تا تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص انجام شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 285762