توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
تلاشهای غرب زدگان دولت های سازندگی، اصلاحات و اعتدال به بار نشست!
تلاشهای غرب زدگان دولت های سازندگی، اصلاحات و اعتدال به بار نشست!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز روز یکشنبه (15/7/1397) آخرین لایحه از لوایح سریالی fatf با نام cft با موضوع پولشوئی و منابع مالی تروریسم در مجلس دهم به ریاست علی لاریجانی به تصویب نمایندگان رسید .جدای از فضای رسانه ای و دیدگاه ها و نظرات مختلفی که از سوی مردم و ارباب رسانه ها و جراید عنوان می شود بنظر می آید توجه به چند موضوع در ظاهر بی اهمیت می تواند ما را در درک مفاهیم و موضوع و متن از کنوانسیون بین المللی رهنمون سازد:

1- صندوق بین المللی و بانک جهانی و پیمان نامه ها و مقاوله نامه ها و کنوانسیون های مختلفی در سطح جهانی مطرح و در حال فعالیت در چارچوب های خاص خود هستند لاکن همگی از یک موضوع و نکته مهم رنج می برند و آن قدرت تاثیر گذاری قدرتهای جهانی و حقوق ناعادلانه ای است که این قبیل کشورها برای خود قائل هستند در نتیجه گره زدن سرنوشت کشورها به این عهد نامه ها و قرار دادها خطری است که سیاستمداران مستقل و ماموریت غرب زدگان در هدایت کشورها در سمت و سوی قدرت های مورد علاقه خویش را بازخوانی می کند.

2- دولت های سازندگی، اصلاحات و اعتدال نشان داده اند که هریک با شدت و ضعف های خاص خود و با توجیه تعامل با دنیا تلاش کرده و می کنند که فرهنگ و سیاست کشور را باب میل غربیها در دهکده جهانی فرهنگ غربی، حل کنند. fatf و محلقات آن را می توان آخریم حلقه از حلقه های استحاله نظام اسلامی از درون دانست که با هدف تغییر رفتار ابتدا و سپس تغییر نظام سیاسی در وهله دوم طرح ریزی شده است. برنامه ایی که اگر موفق شود به حساب آقایان غرب گرا خواهد رفت و اگر با شکست روبرو گردد در حساب نظام اسلامی و ولایت فقیه کارسازی خواهد شد که در مطالب ذیل الذکر به قسمتی از اقدامات و مواضع و سخنان ایشان در این باره اشاره خواهد شد.

3- ظریف در جلسه یاد شده عنوان نمود که «‌نه من و نه آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین بدهیم که با پیوستن به CFT مشکلات ما حل خواهد شد. اما می‌توانیم تضمین بدهیم با نپیوستن به این لایحه، آمریکا بهانه مهمی را برای افزایش مشکلات ما پیدا خواهد کرد»! مفهوم دیگر سخن ظریف این است که پیوستن به CFT برای حل مشکلی است که آمریکا با آن روبروست و نه مشکلات کشورمان! به عبارت دیگرظريف مي گويد ما بايد سلاح را از دست دشمن بگيريم نه اينكه شمشير به دست وي بدهيم تا بر ما زخم وارد كند. 

4- تیم مذاکره کننده و خصوصا حسن روحانی در برجام که قول دادند همه تحریمها بالمره در روز امضا برداشته خواهد شد مشکل آب مردم حل خواهد شد و ...دیدیم که چه شد. و چگونه توان هسته ای صلح آمیز کشور به باد فنا رفت و تا به امروز هیچ آثاری از برجام نافرجام در زندگی و سفره مردم دیده نشد حال  اینک در ادامه همان سناریو نیز حاضر به این قول دادن نشدند ببینید چه خواهد شد. و قطعا در رزوها و ماههای آتی در رسانه ها و روزنامه های زنجیره ایی حامی دولت فیلم سخنان ظریف در مجلس را بارها دیده و خواهیم دید.

5- با تصويب fatf باید بزودي منتظر رفتن به شوراي امنيت وسند سازي كشورهاي غربي باشيم. براي كشور چاه fatf را با رضایت حفر كرديم كه هر وقت غربیها خواستند ما را درون آن خواهند انداخت. با دست خود چاقو را دست زنگی مستی داده ایم که بزودی بازخورد آنرا در پیکره انقلاب اسلامی و کشور خواهیم دید.

6- هدف واقعی جنایت پیشگان غربی از وضع قانون و لایحه ای به نام FATF به هیچ وجه مبارزه واقعی با پولشویی مافیای مواد مخدر و امثال آن نبوده و نیست، که اگر اینگونه بود خود دولتهای غربی ازقبیل آمریکا و ایتالیا و بسیاری دیگر از کشورهایی که به این لایحه پیوسته اند، از بزرگترین حامیان و متهمان مواد مخدر و پولشویی هستند اما حتی برای یک بار هم در لیست سیاه و خاکستری این لایحه قرار نگرفته اند. هدف اصلی بانیان و طراحان این توطئه طبق تعاریفی که خودشان از تروریسم و تروریست دارند، شناسایی و حذف نیروهای مقاومت و انقلابیونیست که در کشورهای دنیا مقابل زورگوئیها و ظلم و ستمهای آنها می ایستند.

7- خود تحریمی اولین نتیجه این کنوانسیون است به عبارت دیگر هر گاه دول قدرتمند ایران را متهم به حمایت مالی از تروریسم کنند و مصداق آنرا را هم اعلام کنند ایران موظف است تا نسبت به قطع کمک خود به جریان نام برده شده اقدام کند در غیر اینصورت باید پاسخگوی اینان باشد. برجام (1) صنایع هسته ای ما را به نابودی کشاند / fatf و پیوست های آن نیروهای متخصص علمی در تمامی زمینه ها را تحت نظارت بین المللی – شما بخوانید غرب و خصوصا اروپا و امریکا- قرار داد/ 2030 بستراستحاله فکری نسل های جوان و آینده ساز کشور را فراهم ساخت و طنز تلخ ماجرا این است که تمام این امور در دولت تدبیر حسن روحانی و حامیانش بوقوع پیوسته است .کسانی که با نفوذ در مراکز تصمیم گیری کشور این هزینه ها را برای نسل های امروز و فردا ایران تحمیل کرده اند .

در مجموع هر چند رای گیری برای cft شفاف نشد تا معلوم شود چه کسانی به آن رای مثبت دادند اما بطور کلی مشخص است چه جریانهائی طرفدار این لایحه بودند و از آن دفاع کردند شفاف شدن رای نمایندگان خیلی خوب است ولی کل ماجرا نیست مردم و بخصوص قشر تحصیلکرده و نسل جوان باید این موارد را در حافظه تاریخی خود ثبت نموده و اجازه ندهند گذشت زمان گرد فراموشی بر آن بنشاند و در زمان انتخابات مجلس و ریاست جمهوری، رسالت آگاه سازی جامعه را به خوبی ایفا نمایند و مردم را از ریشه های آسیب های وارد شده به مملکت آگاه سازند این آگاهی بخشی به جامعه رسالتی است بر دوش نسل جوان و نخبگان که شانه خالی کردن از آن باعث سرزنش ما توسط آیندگان خواهد شد.
 
 رضا احمدزاده
کد مطلب : 244325