توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳
ایران و ترکیه می‌دانند چطور سلاح‌های اسرائیل را کنار بزنند
یک عضو پارلمان رژیم صهیونیستی، از ناتوانی نخست‌وزیر این رژیم در جلوگیری از فروش سامانه «اس‌-400» به ترکیه بشدت انتقاد کرد و گفت، «ایران و ترکیه می‌دانند چگونه سلاح‌های پیشرفته ما را کنار بزنند».
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «یائیر لاپید» عضو کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) اعلام کرد، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلوگیری از فروش سامانه «اس-400» روسیه به ترکیه شکست خورد.

 
بر اساس گزارش شبکه « فلسطین الیوم»، لاپید ادامه داد: «آمریکا باید قرارداد فروش جنگنده "اف-35" به ترکیه را بگیرد وگرنه ایران و ترکیه می‌دانند چگونه سلاح‌های پیشرفته ما را کنار بزنند».


وی تأکید کرد: «نتانیاهو از یک سال گذشته نتوانست جلوی فروش سامانه روسی به ترکیه را بگیرد، ما می‌دانستیم که این قرارداد نهایی خواهد شد اما نتانیاهو کاری انجام نداد و مانند همیشه فقط به خودش مشغول بود».

 
شنبه (22 تیر) وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که روسیه محموله‌ جدیدی از تجهیزات پیشرفته دفاع هوایی را ارسال کرده است و به اجرای توافق با مسکو علیرغم تهدیدات واشنگتن به تحریم آنکارا ادامه می‌دهد.

 
بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، یک روز بعد از آنکه سه هواپیمای بزرگ «AN-124 » نیروی هوایی روسیه، تجهیزات «اس-400» را در پایگاه هوایی «مرتد» در نزدیکی «آنکارا» پایتخت ترکیه تخلیه کرد، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که چهارمین هواپیمای باری روسیه، امروز در این پایگاه فرود آمده است .

 
هفته گذشته یک مقام ناتو بعد از تحویل سومین محموله سامانه پدافندی روسی اس-400 به ترکیه، از عواقب این مسئله برای آنکارا ابراز نگرانی کرد.

 
دسامبر سال ۲۰۱۷ ترکیه اعلام کرد قرارداد خرید دو فروند سامانه اس-۴۰۰ از روسیه را به ارزش دو میلیارد دلار نهایی کرده است. بر اساس مفاد قرارداد، ۴۵ درصد هزینه را ترکیه به صورت نقد می‌پردازد (که بخشی از آن را پیش پرداخت کرده است) و ۵۵ درصد آن را روسیه به صورت وام به ترکیه تقبل می‌کند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 265421