توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲
رونمایی از 4 خودرو در حیاط پاستور توسط روحانی
وزیر صمت با بیان اینکه امروز در حیاط هیات دولت 4 خودرو با 90 درصد داخلی سازی توسط رئیس جمهور رونمایی شد، گفت: خودروسازان می‌توانند پیش فروش‌های این خودروها را آغاز کنند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در برنامه‌های صنعت خودرو اقداماتی را پیگیری می‌کنیم که یکی از آنها خروج خودروهای قدیمی و پرمصرف است ضمن اینکه بنا داریم خودروهای جدید را هم به بازار داشته باشیم.

وی افزود: ذیل برنامه مذکور 4 خودروی سواری را برای ارائه به بازار در نظر گرفته‌ایم که 3 خودرو سواری بوده و یک سواری هم نیم‌شاسی.

وزیر صمت اظهار داشت: امروز رونمایی از این خودروها توسط رئیس‌جمهور و معاون اول صورت خواهد گرفت و آنها از این خودروها بازدید کردند.

رحمانی گفت: یکی از این خودروها دنا با گیربکس اتوماتیک بود که خط تولید آن در دهه فجر افتتاح شده و به مرحله بهره‌برداری رسید اما 3 خودروی دیگر که امروز در حیاط هیأت دولت رونمایی شد، در سال آینده تولید خواهد شد، هرچند که همه کارهای آن انجام شده و سرمایه‌گذاری خوبی برای آنها انجام شده و طراحی‌ها شامل قالب‌سازی و سفارش قطعات صورت گرفته است. ضمن اینکه خودروسازان هم امکان پیش‌فروش این خودروها را خواهند داشت.

وی اضافه کرد: 4 خودرویی که امروز توسط آقای روحانی و آقای جهانگیری به طور رسمی رونمایی شد، بالای 90 درصد تولید داخل است که برای ابتدای کار درصد بسیار خوبی است و فقط برخی قطعات جزئی که فعلا امکان تولید آن را نداریم، تلاش می‌کنیم در ماه‌ها و سال آینده آن را هم بسازیم.

وزیر صمت اظهار داشت: 4 خودرویی که امروز در حیاط هیأت دولت رونمایی شد مطابق با استانداردهای روز دنیاست و مصرف آنها به نسبت خودروهای قبلی پایین‌تر بوده و ایجاد آلودگی‌ آنها هم کمتر است ولی سعی می‌کنیم با اقدامات اساسی مانند پلتفرم مشترک، قیمت تمام‌شده آنها را هم به نسبت خودروهای قبلی کمتر کنیم.

رحمانی افزود: همه این خودروها یورو5 بوده که از نظر مباحث زیست محیطی بسیار مهم است.

وی گفت: در برنامه صنعت خودرو به غیر از این چند خودرویی که امروز رونمایی شد، خودروهای دیگری هم برای سال 1399 و 1400 در نظر داریم که خودروسازان در حال کار بر روی آنها هستند و امیدواریم که بتوانیم رضایت مردم را جلب کنیم.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 277653