توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۱
آقای رئیس صدا و سیما، پرده ها فرو افتاد، نفوذی های دانشگاه انقلاب را بشناسید!؟
با اعلام نتایج بررسی های ستاد کل نیروهای مسلح نقاب از چهره برخی جریانات و اشخاص حقیقی و حقوقی در میان مردم، هنرمندان و سلبریتی ها و رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب به کناری رفت. بروز این حادثه را باید نوعی "اوکراین گیت" بگذاریم.
آقای رئیس صدا و سیما، پرده ها فرو افتاد، نفوذی های دانشگاه انقلاب را بشناسید!؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز هنروران یا سلبریتی ها در برنگاههای انقلاب اسلامی نشان داده اند که می توانند هم نقش حامیان شایسته ای را بازی کنند و هم به شکل اسب تروی یونانی به درون جامعه انقلابی نفوذ کرده و صدمات جبران ناپذیری را بر پیکره انقلاب وارد سازند.

در چند وقت گذشته و حوادث سیاسی فتنه گران داخلی و خارجی، شاهد برخی حرکت ها در میان این صنف بودیم که منظور این نوشتار می باشد.

به این موارد توجه کنید تا صحت این ادعا به اثبات برسد:

۱- با حادثه سقوط هواپیمایی اوکراینی نفاق و عشق کاذب عده ای غرب پرست و استحاله طلب سیاسی به سردار دلها حاج قاسم سلیمانی را آشکار کرد که اوج آن را در تنش دانشگاه پلی تکنیک تهران و پاره کردن عکس آن شهید شاهد و ناظر بودیم.

۲- با سیل سیستان و بلوچستان توخالی بودن ادعای میهن دوستی این جماعت و بی تفاوتی ایشان در منظر نگاه جامعه قرار گرفت.

۳- با بیرون آوردن گاندوها در این فصل، اوج رذالت این جماعت یعنی جاسوسی به نفع بیگانگان را دوباره در ذهن و خاطره ملت زنده کرد تا به مردم شریف ایران هشدار دهد همانطور که مردم سیستان و بلوچستان در مناطق سیل زده باید مواظب تمساح ها(گاندوهای حیوانی) باشند که خطری جدی می باشند گاندوهای سیاسی و هنری هم همچنان فعال در عرصع سیاست و فرهنگ جامعه حضور دارند.

۴- روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله والسلم داریم که: از فتنه های اخرالزمان نترسید که جدا کننده منافقین است. امروز این حدیث نبوی در جامعه ما به عینه دیده می شود.

۵- با اعلام نتایج بررسی های ستاد کل نیروهای مسلح نقاب از چهره برخی جریانات و اشخاص حقیقی و حقوقی در میان مردم، هنرمندان و سلبریتی ها و رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب به کناری رفت. بروز این حادثه را باید نوعی "اوکراین گیت" بگذاریم که در آن با قربانی شدن عده ای از مردم بهانه دست برخی ها داد تا همه نهادهای اصیل انقلاب و فرهنگ دینی و قهرمانان ملت را مورد آماج حملات خود قرار دهند. به جایگاه منیع ولایت توهین شد /سپهبد شهید سیلمانی تروریست نامیده شد و عکسش پاره گشت/ لاکن برخی از مدعیان هنر و هنرمندی، سیاست و سیاست مداری در دفاع از مدعیان دین و میهن داد سخن ندادند.

۶- رفتارمنافقانه برخی افراد در لباس هنر با این حادثه صورت اصلی خود را آشکار و نشان دادند که موج سواران قهاری برای رسیدن به اهداف خود در کمین هستند و مردمی بودن و اخلاق مداری به زعم ایشان جایی در شاکله فکری و تربیتی ایشان ندارد از جمله این افراد می توان اشاره کرد به: 

* محسن تنابنده (از سیما خداحافظی کرد) که نتوانست هیچگاه نتوانست پایش را از شخصیت نقی معمولی پایتخت خارج کند و فرد مطرحی در ژانرهای مختلف باشد و همچنان برای ماندن در فضای هنری نیازمند این شخصیت و پایتخت است. 

* احمد مهران فر (از سیما خداحافظی کرد) بازیگر نقش ارسطو که علیرغم ازدواجش در واقعیت همچنان در توهم ارسطویی که همچنان با روحیه ازدواجی بدنبال همسر است و او هم به سرنوشت محسن تنابنده دچار شده است.

 * زهرا خاتمی راد و گلاره جباری دو مجری (از سیما خداحافظی کرد) که از شهرت چندانی برخوردار نبوده و بیشتر از فضای خبری فرعی در سیما و آشپز خانه برنامه به خانه بر می گردیم جلوتر نرفتند.

* شهرام لاسمی قلقلی (از سیما خداحافظی کرد) نامی آشنا برای کودکان از دهه های 60 و 70 که حتی صدایی هم نداشت و با لال بازی نمایش خود را اجرا می کرد و البته هم اینک در سن بازنشستگی است. 

* مریم بوبانی (از سیما خداحافظی کرد) بازیگری که دوران بازنشستگی و بی توجهی تهیه کنندگان نسل جدید سینمایی را تجربه می کند.

* پگاه آهنگرانی (بازیگر سینما که از جشنواره خداحافظی کرد!) بازیگری نه چندان مطرح که بیش از هنر شاید برخی رانت ها و روابط سیاسی مسبب شناخته شدن او باشد.

* سارا بهرامی (بازیگر سیما که از سیما خداحافظی کرد) او نیز بازیگری نه چندان مطرح است که این حرکات او بیش از دلسوزی برای مردم شاید نوعی فرار از فراموشی در دنیای بیرحم و بعضا مافیایی سریالهای سیمایی باشد.

* برخی از کارگردانان نیز در این میان جشنواره فجر را تحریم کردند: مسعود کیمیایی (کارگردان فرتوت و مطرح سینمای قبل از انقلاب و نه چندان فعال بعد از انقلاب) / سعید آقاخانی(بازیگرژانر طنز و کارگردانی که تمام هویت هنری خود را بیش از سینما به تلویزیون مدیون است) / عبدالرضا کاهانی (کارگردانی نه چندان مطرح که در کارنامه اش هم فیلم های توقیفی دارد و هم فیلم های موفق لاکن نمی توان او را در ردیف کارگردان جریان ساز دانست. او بیشتر فیلم کوتاه ساز است تا کارگردانی در تراز کارگردانان فیلم های بلند و موفق) و....

در مجموع، اینان کسانی هستند که در دنیای هنر بیشتر داشته های خود را مدیون تلویزیون و سینمای بعد از انقلاب هستند. اما اینروزها این جمع را باید عناصر میدانی تشکیلاتی بنام"خانه سینما" دانست که در یک حرکت هماهنگ اینگونه به آدمی القا می کنند که با برنامه ایی از پیش تعیین شده در خاکریز دشمن ایستاده اند و بیش از انکه خواسته صنفی داشته باشند اهداف یک تشکیلات سیاسی را مطرح می کنند.

یادمان باشد که در دو دوره گذشته ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی "این صنف که با عنوان "سلبریتی ها" شناخته می شوند نقش زیادی را در سیاست اصلاح طلبان و استحاله خواهان کشور ایفا کرده و قطعا با توجه به شرایط سیاسی حساس کشور و نزدیکی انتخابات مجلس و ریاست جمهوری، فعال شدن دوباره ایشان می تواند استمرار همان نقش اما با اهدافی خطرناکتر و گسترده تر برای استحاله و انحراف انقلاب اسلامی و شاید نوعی دهن کجی به انقلاب اسلامی و براندازی نرم تلقی گردد که مهاجرت به خارج یا اعلام ترک سیما و سینمای انقلاب اسلامی و بزرگترین رویداد هنری چهار دهه گذشته یعنی جشنواره فجر از مهمترین نقش های واگذار شده به این صنف باشد.

البته با نگاهی به اسامی یاد شده نازل بودن جایگاه و وزن هنری ایشان نشان می دهد که هنرمندان فاخر و مطرح همراهی نکردند و دوم اینکه زمان پالایش دوباره قطار انقلاب فرا رسیده و قرعه بنام پیش قراولان و قربانیان نه چندان مطرح هنری کشور رسیده است و این وظیفه خطیر بر عهده سازمان صدا و سیما که بیشترین هجمه ها را در این روزها بر جسم و جان خود احساس می کند قرار گرفته است. 

رضا احمد زاده
کد مطلب : 275970