۱
توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷
جلسه بی‌سابقه کمیسیون امنیت ملی برای حادثه اهواز
جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز سه شنبه به منظور بررسی حادثه تروریستی اهواز با حضور وزیر کشور، وزیر اطلاعات و نمایندگان دیگر دستگاه ها اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در همین باره رئیس کمیسیون با بیان این که این کمیسیون از «حمله تروریستی اهواز» گزارشی تهیه خواهد کرد، گفت: جلسه روز سه شنبه از معدود جلسات بی سابقه کمیسیون در ۳۵ سال گذشته بود و بیش از ۹۲ نماینده در این جلسه حاضر شدند.

 
حشمت‌ا... فلاحت‌پیشه گفت: هم اکنون منتظریم تا یکسری گزارش درباره این حمله تروریستی به کمیسیون ارسال شود و پس از آن گزارش این کمیسیون نهایی شود.

 
فلاحت‌پیشه اظهارکرد:در این جلسه فیلم‌هایی از حمله تروریستی به اهواز پخش شد به نوعی که در کمیسیون باز بود و بسیاری از نمایندگان به کمیسیون رفت وآمد داشتند.

 
فلاحت پیشه با بیان این که جلسه روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی بیش از ۵ تا ۶ ساعت به طول انجامید، گفت: این جلسه آن قدر برای نمایندگان از درجه اهمیت برخوردار بود که دو سوم نمایندگان به دلیل کمبود جا، به طور ایستاده درجلسه حاضر بودند.

 
سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این جلسه و ضمن انتقاد از وضعیت امنیتی مراسم رژه گفت: در این جلسه دو فیلم تأثرآور به نمایش گذاشته شد که بسیار همه ما را متأسف کرد چون چهار تروریست به راحتی 12 دقیقه تیراندازی کردند، رفت‌وآمد داشتند، خشاب خود را عوض کردند و با هم صحبت کردند و هیچ کس به آن ها حتی شلیک هم نکرد.

 
نقوی حسینی افزود: این جای تأسف دارد که این ها در این مدت به راحتی حرکت می کردند و حتی به مجروحان تیر خلاص می‌زدند. وی تأکید کرد: ما در عین حال می‌دانیم که این تروریست‌ها توسط حکومت‌هایی مثل عربستان سعودی و امارات حمایت می شوند و آمریکا نیز این نوع تروریسم را تشویق می‌کند اما در تأمین امنیت، حراست و حفاظت محیط برنامه ضعف‌های زیادی بود و این ضعف از خود ما ست.

 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این که باید امنیت کامل این مراسم تأمین و رفت‌وآمدها کاملاً کنترل می‌شد، اظهار کرد: فضای سبز پشت جایگاه خالی از هر نوع نظارت بود و تروریست‌ها به راحتی می‌آیند و با اسلحه به سمت مردم شلیک می‌کنند.

 
وی تأکید کرد: این ضعف‌ها در کمیسیون امنیت بررسی شد و ما تأکید کردیم که از این خطاها نمی‌گذریم و دستگاه‌های مربوط باید پاسخ گو باشند.

 
به گزارش خراسان نقوی حسینی اظهار کرد: افرادی را که در تأمین امنیت مراسم رژه کوتاهی کرده‌اند مشخص و اعلام می‌کنیم.
کد مطلب : 243579
....
۱۳۹۷-۰۷-۰۵ ۱۲:۴۶:۲۳
متاسفانه حکومت وهابی ال اسعود و امارات کثیف چند سالی است که در جهت ناامن کردن برخی مناطق کشور ماننده خوزستان هستند .واز جمله این ناامنی ها ارسال سلاح به این مناطق بوده که متاسفانه به صورت جدی با آن مقابله نشده ودر این امر سهل‌انگاری شده در حالی که این بزرگترین تهدید امنیت ملی بوده و هست و خواهد بود .به امید روزی که قاطعانه به این کار مقابله کرد .