توصيه به ديگران
۰
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۷
عصر ۲۹ ماه مبارک رمضان سال ۹۹ است
میهمان خوانده شده، که به نوعی، خود میزبان می باشد، تا ساعاتی دیگر بارِ خود را بسته و خداحافظی می کند و می رود تا سال آینده، دوباره برگردد. اما چه بسا؛ خیلی از افراد، نتوانند رمضان سال آینده را درک کنند، همچنانکه ویروس کرونا تعدادی ازعزیزان را امسال از ما گرفت.
عصر ۲۹ ماه مبارک رمضان سال ۹۹ است
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز میهمان خوانده شده، که به نوعی، خود میزبان می باشد، تا ساعاتی دیگر بارِ خود را بسته و خداحافظی می کند و می رود تا سال آینده، دوباره برگردد. اما چه بسا؛ خیلی از افراد، نتوانند رمضان سال آینده را درک کنند، همچنانکه ویروس کرونا تعدادی ازعزیزان را امسال از ما گرفت.

این میهمان عزیز، مواظب بود تا مسلمانان روزه دار به گمراهی و هلاکت نیفتند،
رمضان، یار دلسوزی که مردم را بطرف نور هدایت می کرد و خود نورافکنی بود که غافلی به چاله نیفتد.

رمضان؛ ضامن و وسیله ای شد تامحبوب عالم؛ از گناهان بندگان خود سرپوشی کرده و ثوابِ کوچکِ آنانرا تا چندین برابر ثبت نماید.

رمضان نیامده بود که برود. اما چه کنیم که او مجبور است برود؛ چون ما ظرفیت تحمل پذیرائی مهمان بیش ازیکماه را نداریم. اما از فردا، میهمان ناخوانده ای داریم بنام شیطان؛ که پشت دربهای یکایک ما؛ بصورت آماده ایستاده و عنقریب است که بیاید و تمام اندوخته های ذخیره شده رمضان را؛ از ما بگیرد.

اویازده ماه بصورت مرموزانه وتحمیلی مهمان خانه های درون وبرون ماخواهد بود و قرارش براینست تا ما را زمین نزند لحظه ای غافل نشود.

سئوال: آیا رفاقت مردم با این مهمان خوانده شده یکماهه صمیمی تربود؟ یا با مهمان خوانده نشده یازده ماهه صمیمی خواهد شد؟

نکته پایانی: امسال ویروس کرونا باعث شد تا رمضان؛ مظلومانه بیاید و غریبانه هم برود. از خداوند متعال خواهانیم که عمری دهد تا در سال آینده باشیم و دوباره شبهای نورانی و با عظمت قدرش را درک کنیم. ان شاءالله .

غروب ۲۹ رمضان/ ۳  خرداد ماه ۱۳۹۹ فرهادنیا
کد مطلب : 282639