توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۴
دومین روز تظاهرات بغداد در حمایت از مرجعیت دینی عراق
ساکنان بغداد برای دومین روز پیاپی تظاهراتی را برگزار و حمایت خود را از مرجعیت دینی عراق، اعلام کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، ساکنان بغداد امروز برای دومین روز پیاپی، تظاهراتی را در حمایت از مرجعیت دینی و محکومیت مداخلات آمریکا و رژیم صهیونیستی برگزار کردند.
 
شبکه خبری المیادین گزارش داد که تظاهرات‌کنندگان شعارهایی را در رد اقدامات تخریبی سر دادند و پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را در میدان التحریر به آتش کشیدند.
 
به گزارش المیادین، نقطه آغاز تظاهرات از خیابان‌های «فلسطین»، «الحبیبیة» و «الشعب» به سمت میدان التحریر بود و تظاهرات‌کنندگان پلاکاردهایی را در حمایت آیت‌الله سید علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان در دست داشتند و شعارهایی را در حمایت از وی سر دادند.
 
در همین ارتباط، شیوخ عشایر استان کربلاء اعلام کردند که به توفق رسیده‌اند، اجازه ندهند مردم سایر استانها از روز یکشنبه آتی، برای حفظ امنیت و ثبات این شهر، وارد کربلا شوند.
 
عشایر همچنین از سرویس‌های امنیتی خواستند تدابیر امنیتی را علیه تمامی کسانی اتخاذ کنند که قصد دارند امنیت را بر هم بزنند و در مقابل، از معترضانی حمایت کنند که به صورت مسالمت‌آمیز خواستار مطالبات قانونی خود هستند.
 
شبکه خبری «الفرات» عراق نیز از تظاهرات گسترده در میدان التحریر واقع در مرکز بغداد خبر داد و اعلام کرد که تظاهرات‌کنندگان پرچم‌های عراق را در دست داشتند.
 
به گزارش این شبکه، تظاهرات‌کنندگان همچنین تأکید کردند که این تظاهرات باید به صورت مسالمت‌آمیز برگزار شود و علیه افراد خرابکار و نفوذی است.
 
«عبدالمهدی الکربلائی» نماینده آیت الله سیستانی امروز در خطبه نماز جمعه کربلا تأکید کرد که باید تظاهرات به صورت مسالمت‌آمیز و به دور از خشونت و تخریب برگزار شود.
 
الکربلائی گفت که تظاهرات‌کنندگان نباید به افراد خرابکار اجازه دهند که در میانشان نفوذ و به نیروهای امنیتی یا اموال عمومی و شخصی تجاوز کنند.
 
دور دوم تظاهرات مردمی عراق از 25 اکتبر در اعتراض به سوء وضعیت معیشتی و فساد آغاز شد و همچنین ادامه دارد. شماری از افراد نفوذی اما با بهره‌برداری از اعتراضات، شهرهای مختلف عراق را به آتش کشیدند.


 

 

 

 

 

 مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 273413