توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۷
سیل ژاپن/ تلفات به 72 نفر رسید، 13 نفر مفقود شده‌اند
آخرین گزارش‌ها از وقوع سیل و رانش زمین در جنوب غربی ژاپن حاکی است که 14 هزار و 800 خانه در این کشور تخریب شده‌اند و شمار تلفات به 72 نفر رسیده و همچنین 13 نفر نیز مفقوده شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، شمار تلفات سیل ویرانگر در جنوب غربی ژاپن در حالی به ۷۲ نفر رسیده که بر اساس گزارش‌هایی از سوی مقامات، ۱۴ هزار و ۸۰۰ خانه تخریب شده‌ و یا آسیب دیده‌اند.

بر اساس گزارش خبر‌گزاری اسپوتنیک، بارش باران سنگین و بی‌وقفه در بسیاری از نواحی مسکونی در جنوب غربی ژاپن موجب وقوع سیل و رانش زمین شده است.

به نوشته اسپوتنیک، شمار تلفات این سیل تاکنون به ۷۲ تن رسیده و ۱۳ نفر دیگر نیز مفقود شده‌اند.

وقوع سیل در جزیره «کیوشو» در جنوب غربی ژاپن روز سه‌شنبه هفته گذشته آغاز شد. مناطق شمالی کیوشو  هم تحت تاثیر این سیل قرار گرفتند و در پی این حادثه ده‌ها هزار سرباز ژاپنی و دیگر نیروهای امدادی برای عملیات جستجوی ناپدید شدگان  و کمک به تخلیه مردم از مناطق سیل زده  در منطقه مستقر شدند.

روز گذشته (دوشنبه)، «شینزو آبه»، نخست‌وزیر ژاپن از شهر کوماموتو در این جزیره که در جریان این سیل آسیب دیده است، دیدار کرد تا از آسیب‌ وارده شده یک ارزیابی انجام دهد. آبه متعهد شد که به مقامات محلی در خصوص بازیابی این فاجعه کمک کند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 284999