توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۸
روسیه: تلاش‌های آمریکا درباره قطعنامه ۲۲۳۱، سازنده نیست
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین درباره گمانه‌زنی‌ها در خصوص قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید محدودیت تسلیحاتی ایران گفت، تلاش‌های واشنگتن برای تغییر مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ سازنده نیست.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در اولین واکنش یک مقام دولت روسیه به خبرهای رسانه‌ها‌ در رابطه با «اصلاحات» آمریکا در پیش نویس پیشنهادی خود به شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و نماینده مسکو در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی «تلاش‌های» ضد ایرانی واشنگتن را توجیه‌ناپذیر و غیرسازنده خواند.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در پیامی توییتیر به گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره تغییر مفاد پیش نویس پیشنهاید آمریکا در رابطه با تحریم تسلیحاتی ایران و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت واکنش نشان داد.

پیشتر رسانه‌های غربی شامل رویترز در گزارش‌های جداگانه خبر دادند، واشنگتن در پیش‌نویس قطعنامه تحریم تسلیحاتی علیه ایران «اصلاحاتی» انجام داده و از اعضای خواسته تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را تا زمانی که شورای امنیت تصمیم دیگری بگیرد تمدید کنند (جزئیات بیشتر).

تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران طبق مفاد برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) سال جاری میلادی به پایان می‌رسد اما دولت آمریکا تلاشی را برای جلوگیری از انقضای این تحریم‌ها آغاز کرده است.

دولت آمریکا گفته در صورتی که در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران موفق نشود قصد دارد از یکی از بندهای برجام که با نام‌هایی مانند «مکانیسم ماشه»، «ساز و کار حل و فصل اختلاف» یا «ساز و کار بازگشت خودکار تحریم‌ها» شناخته می‌شود برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران استفاده کند.

با این حال کارشناسان می‌گویند آمریکا از آن جهت که اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ از برجام خارج شده، جزو طرف‌های مشارکت‌کننده در «برجام» نیست و نمی‌تواند از بندهای این توافق برای تمدید تحریم‌ها علیه ایران استفاده کند.

میخائیل اولیانوف در پیامی توییتری امروز چهارشنبه خود در خصوص تحرکات ضد ایرانی آمریکا نوشت: «تلاش‌های ایالات متحده برای تغییر مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در موضوع محدودیت‌های تجارت تسلیحاتی، غیرسازنده و غیرقابل توجیه است».

این مقام روس افزود: «راه واقعی برای تقویت ثبات در خلیج فارس این است که با هدف استقرار امنیت جمعی در این منطقه، مذاکره مستقیم انجام شود».

نماینده مسکو در سازمان‌های بین‌المللی در وین در این پیام توییتری درباره اینکه منظور او از مذاکره مستقیم مذاکره بین کشورهای این منطقه با یکدیگر است یا بین آمریکا با کشورهای این منطقه، توضیح بیشتری ارائه نکرد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 286195
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند